5 C
Warszawa
wtorek, 20 października, 2020
Strona główna WARSZAWA Pracownicy biurowca Varso Place naładują swoje hulajnogi w ładowarce od innogy

Pracownicy biurowca Varso Place naładują swoje hulajnogi w ładowarce od innogy

innogy Polska, w odpowiedzi na szybko rozwijający się trend mikromobilności, opracowała stację ładowania dla hulajnóg elektrycznychPracownicy biurowca Varso Place będą mogli bezpłatnie i w bezpieczny sposób ładować własne hulajnogi.

innogy - Varso
fot. materiały prasowe

Na terenie kompleksu Varso Place przy ul. Chmielnej w Warszawie został zainstalowany pierwszy eFeeder, czyli stacja do ładowania hulajnóg elektrycznych opracowana przez innogy Polska. Osoby pracujące w biurowcu, należącym do firmy HB Reavis, będą mogły nieodpłatnie i w bezpieczny sposób ładować swoje hulajnogi elektryczne.

Współpraca z Varso Place to dla innogy pierwsza faza pilotażu stacji do ładowania hulajnóg elektrycznych. Kolejnym etapem będzie współpraca z jednym z operatorów usługi najmu hulajnóg i sprawdzenie na ile stacje ładowania mogą zwiększyć dostępność pojazdów dla użytkowników.

Odpowiedź innogy na rozwijający się trend mikromobilności

Stacja ładowania hulajnóg eFeeder to odpowiedź na szybko rozwijający się rynek mikromobilności w Polsce. Jest to również sposób na uporządkowanie przestrzeni publicznej. Dziś często hulajnogi są parkowane i pozostawiane w przypadkowych miejscach, utrudniając ruch pieszych i wprowadzając „chaos” na chodnikach. Możliwość naładowania w naturalny sposób sprawi, że pojazdy będą częściej parkowane w wyznaczonych miejscach.

innogy - Varso
fot. materiały prasowe

– innogy od lat wspiera rozwój elektromobilności w Polsce, dlatego stworzenie rozwiązania odpowiadającego na potrzeby rynku małych pojazdów elektrycznych było dla nas naturalnym krokiem. Użytkownicy hulajnóg elektrycznych potrzebują bezpiecznego miejsca parkowania i ładowania swoich pojazdów, dlatego zainicjowaliśmy projekt eFeeder. Współpracą z HB Reavis rozpoczynamy pilotaż, w ramach którego planujemy instalację kilku stacji na ulicach Warszawy. Pozwoli nam to na przetestowanie ich działania i zaplanowanie dalszych kroków – mówi Artur Stawiarski, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Przedsiębiorstwa w innogy Polska.

Hulajnogi elektryczne to też bardziej zielona alternatywa dla samochodu, szczególnie dla osób obawiających się podróżowania transportem zbiorowym. Dodatkowo, do ładowania hulajnóg elektrycznych, stacje od innogy będą wykorzystywały energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Varso Place pierwszym biurowcem w Warszawie ze stacją do ładowania hulajnóg elektrycznych

Rosnąca liczba małych pojazdów elektrycznych stanowi również wyzwanie dla właścicieli i zarządców nieruchomości komercyjnych i biurowych. Pracownicy coraz częściej chcą dojeżdżać do biura w sposób bezpieczny, właśnie z wykorzystaniem hulajnóg elektrycznych, ale nie zawsze mają możliwość ich parkowania przed budynkiem. Dodatkowo część biurowców zdecydowała się zakazać wprowadzania i ładowania jednośladów wewnątrz budynku.

HB Reavis wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich najemców i dostrzegło duży potencjał w rozwiązaniu opracowanym przez innogy. Kompleks Varso Place wyznacza trendy w branży biurowej, czego najlepszym przykładem jest właśnie montaż pierwszej w Warszawie stacji do ładowania hulajnóg elektrycznych.

– Nasze budynki powstają w dobrze skomunikowanych miejscach, do których można łatwo dotrzeć komunikacją publiczną albo rowerem. Dzięki temu ich użytkownicy mogą nie tylko omijać korki, ale mają wybór transportu, który jest przyjazny dla środowiska. W ostatnim czasie wielu miłośników zyskują też hulajnogi elektryczne. To wygodna alternatywa, która nie zanieczyszcza powietrza i pozwala zmniejszyć liczbę dojazdów autem czy taksówką na spotkania w mieście. Jak wszystkie środki transportu, również ten ma swoje mocne i słabe strony. W oczekiwaniu na nowe regulacje prawne, mamy nadzieję, że współpraca z innogy i stacje ładowania eFeeder przyczynią się również do poprawy bezpieczeństwa i uporządkowania roli e-hulajnóg w przestrzeni miejskiej – mówi Karol Wyka, dyrektor ds. wynajmu i członek zarządu HB Reavis Poland.

Unikalna technologia, prosta instalacja

eFeeder jest niezwykle prosty w montażu i nie wymaga specjalnych zezwoleń. Z uwagi na to, że urządzenie nie potrzebuje fundamentów, może być montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Do jego zasilania wystarczy zwykłe gniazdo 230V. Rozwiązanie innogy może zmienić pojedyncze miejsce parkowania. Z miejsca dla jednego samochodu w postój nawet dla 16 hulajnóg elektrycznych. eFeeder jest uniwersalny i obsługuje większość modeli hulajnóg i część innych pojazdów elektrycznych. Urządzenie zostało zaprojektowane i wybudowane w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...