20 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023
Strona główna NEWS Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już czwarty projekt Skanska zakupiony przez tego inwestora w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Sektor biurowy pozostaje jednym z najbezpieczniejszych w aktualnej sytuacji rynkowej. Połączenie godnej zaufania marki Skanska i wysokiej jakości ponadczasowego budynku, wynajętego renomowanym najemcom, tworzy wartościową i stabilną inwestycję, nawet w niepewnych czasach – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kompleksowy biurowiec

Generation Park Z jest częścią złożonego z trzech budynków kompleksu biurowego Skanska zlokalizowanego na warszawskiej Woli, przy Rondzie Daszyńskiego. Biurowiec oferuje ok. 19 tys. mkw. najmu, a także 110 podziemnych miejsc parkingowych dla samochodów i 102 dla rowerów. W budynku znajduje się również dogodna infrastruktura dla rowerzystów i biegaczy, w tym prysznice i przebieralnie.

–  Nowa dzielnica biznesowa w Warszawie, zlokalizowana wokół Ronda Daszyńskiego, rozwija się na naszych oczach. Generation Park jest jednym z najważniejszych projektów biurowych, które tworzą to nowe centrum biznesowe. Sukces komercyjny budynku Generation Park Z potwierdza, że nasze podejście do tworzenia miejsc do pracy odpowiada na potrzeby najemców i inwestorów. To już nasza czwarta transakcja z Deka Immobilien w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i dowód na to, że cieszymy się długoterminowym zaufaniem ważnych graczy na biurowej mapie inwestycyjnej – mówi Mariusz Krzak, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Popyt na nowe biura w stolicy Polski pozostaje bardzo wysoki. W 2019 roku oddano do użytku siedemnaście nowych budynków o łącznej powierzchni 162 tys. mkw, a według firmy JLL, Generation Park Z był jednym z trzech największych projektów biurowych.

Kompleks Generation Park składa się z trzech budynków biurowych oferujących ok. 87 tys. mkw. Inwestycja korzysta z bliskości bardzo dobrych połączeń komunikacyjnych, w tym przystanków drugiej linii metra, tramwajów i autobusów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego.

Skanska i jej inwestycje

Skanska koncentruje się na realizacji zrównoważonych projektów biurowych, które są przyjazne dla środowiska i stawiają w centrum komfort pracowników, wspierając ich zdrowie i dobre samopoczucie. Powierzchnie wspólne w Generation Park Z zawierają liczne niestandardowe elementy, takie jak drzewo w lobby czy mural witający wjeżdżających do garażu podziemnego. Budynek posiada również taras na najwyższym, 13. piętrze – z dużą ilością zieleni, który zapewnia doskonały widok na okolicę i jest świetnym miejscem do relaksu, pracy, organizacji imprez firmowych czy zajęć fitness. Generation Park Z zapewnia także łatwy dostęp do patio kompleksu biurowego, w skład którego wchodzą tereny zielone z kawiarnianym ogródkiem, punkty spotkań czy infrastruktura rowerowa. Chodnik na patio i wokół budynku wykonany jest z innowacyjnego „zielonego betonu” o właściwościach samoczyszczących, który zmniejsza ilość toksycznych związków pochodzących ze spalin samochodowych, znajdujących się w powietrzu.

Obiekt wyposażono w zintegrowany system administracji budynkiem – Connected by Skanska – który ułatwi codzienne zarządzanie biurowcem. System umożliwi użytkownikom poruszanie się po budynku z wykorzystaniem smartfona zamiast tradycyjnych kart dostępu, a także stanowi wirtualną recepcję. Oprócz tego, w budynku znajdzie się system parkingowy, który będzie rozpoz­na­wał tablice rejestracyjne i przydzielał dostępne miejsca.

Generation Park Z otrzymał precertyfikat LEED Platinum, a obecnie ubiega się o certyfikaty WELL oraz „Obiekt bez barier”. Ten drugi będzie stanowił dowód, że budynek jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lub poruszających się z dziećmi.

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...