11 C
Warszawa
niedziela, 13 czerwca, 2021
Strona główna POLSKA Olszynki Park: Rośnie nowa, ponad 160 metrowa wizytówka Rzeszowa

Olszynki Park: Rośnie nowa, ponad 160 metrowa wizytówka Rzeszowa

Trwa budowa jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce, który w swoim najwyższym miejscu będzie miał 161 metrów wysokości. Inwestycja Olszynki Park powstaje w sąsiedztwie filharmonii i ma być jedną z wizytówek Rzeszowa.

Olszynki Park
fot. materiały prasowe

W lipcu 2019 roku rozpoczęły się pierwsze prace budowlane na działce przy ulicy Szopena, naprzeciwko Filharmonii Podkarpackiej, na Olszynkach. Inwestycja Olszynki Park będzie kompleksem składającym się z dwóch wieżowców, z czego niższy osiągnie wysokość 78 metrów, a wyższy aż 161 metrów. Realizacja inwestycji jest na poziomie około 20 proc.

Olszynki Park to łącznie 292 apartamenty z czego tylko około 30 będzie mniejszych, około 40-metrowych. Największe mieszkania będą miały metraże sięgające nawet 300 mkw. Średnia cena lokalu to około 8-9 tys. za mkw., a większe apartamenty można kupić w cenie przekraczającej 10 tys. za mkw.

Olszynki Park
fot. materiały prasowe

Inwestycja to również część handlowo-usługowa, w tym m.in. placówka bankowa, przedszkole, gabinety lekarskie, sklepy i punkty usługowe, plac zabaw i restauracje. Strefa SPA znajdzie się na drugiej kondygnacji usługowej, gdzie zaplanowano również basen i siłownię. Część komercyjna będzie wysoka na 30 metrów. Od strony Olszynek będą kondygnacje z garażami, do których wjazd jest od strony filharmonii.

Obecnie trwa realizacja dolnej, usługowej części kompleksu Olszynki Park. Wieże mają zacząć rosną jesienią br., w tempie jedna kondygnacja co dwa tygodnie. Stan surowy niższej wieży ma być gotowy w lipcu 2021 roku, a wyższej w sierpniu następnego roku. Cała inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku. Inwestorem Olszynki Park jest firma Apklan.

Źródło: nowiny24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...