15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSTaras widokowy na Varso Tower. Znamy planowaną datę otwarcia!

Taras widokowy na Varso Tower. Znamy planowaną datę otwarcia!

HB Reavis, właściciel Varso Tower w Warszawie, najwyższego wieżowca Unii Europejskiej, wybrał Magnicity do obsługi trzech ostatnich pięter budynku, na których powstanie wyjątkowa przestrzeń z panoramicznym tarasem widokowym. Będzie to szósty obiekt w portfolio Magnicity na świecie. Taras widokowy oficjalnie ma być otwarty latem 2025 roku.

Taras widokowy na Varso Tower. Znamy planowaną datę otwarcia!
Taras widokowy na Varso Tower. Znamy planowaną datę otwarcia! fot. materiały prasowe

Kultowe Varso Tower, zaprojektowane przez brytyjskie biuro architektoniczne Foster + Partners, wznosi się nad stolicą na wysokość 310 metrów. Biurowiec z widokiem na kompleks Varso Place ma też tarasy widokowe i idealną lokalizację w centrum Warszawy. Przestrzeń Magnicity w Varso Tower będzie obejmowała wypełniony drzewami taras na 49. piętrze. A także dach znajdujący się na szczycie wieżowca (piętro 53.). Miejsce to będzie oferowało odwiedzającym piękną panoramę Warszawy. Będą to z pewnością niesamowite doświadczenia. Ponadto, dostępny dla zwiedzających będzie przestronny bar z widokiem na ogród na szczycie wieżowca i Pałac Kultury i Nauki.

Taras widokowy na Varso Tower. Znamy planowaną datę otwarcia!
Taras widokowy na Varso Tower. Znamy planowaną datę otwarcia! fot. materiały prasowe

Taras widokowy na Varso Tower

Celem Magnicity jest stworzenie nowego, atrakcyjnego punktu na turystycznej mapie Warszawy i promocja miasta na arenie międzynarodowej. Prace nad tworzeniem nowej przestrzeni rozpoczną się w drugim kwartale 2024 roku, a oficjalne otwarcie zaplanowano na lato 2025 rok.

Magnicity, lider w dziedzinie miejskiej rekreacji na wysokości

Dzięki wykorzystaniu przestrzeni zlokalizowanych na szczytach kultowych budynków we Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Niderlandach, Magnicity udowodniło swoją umiejętność kreowania przestrzeni, w których rozrywka i poznawanie miasta harmonijnie się łączą. Placówka Magnicity w Warszawie będzie oferować niezapomniane wrażenia zarówno osobom odwiedzającym stolicę, jak i jej mieszkańcom.

Nowa inwestycja w stolicy Polski umacnia pozycję Magnicity jako lidera w dziedzinie rekreacji miejskiej na szczytach wieżowców.

Warszawski boom turystyczny

Warszawa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic w Europie – European Best Destination Organization uznało ją za Najlepszą Destynację Turystyczną roku 2023. Tylko w 2022 roku miasto odwiedziło 9 milionów turystów z kraju i zza granicy. Magnicity chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju stolicy Polski poprzez wykorzystanie swojej wiedzy i doświadczenia.

„Jestem bardzo dumna z tego, że Magnicity wprowadza się do Warszawy, na szczyt kultowego Varso Tower. Naszą ambicją w ramach grupy jest oferowanie wyjątkowych wrażeń, które są źródłem emocji i pozwalają odkrywać miasto w zupełnie nowy sposób. Cieszę się, że nasza propozycja i doświadczenie przekonały HB Reavis. Teraz w budowie tego wyjątkowego projektu rozpoczyna się nowa faza, której efekty na pewno zachwycą wielu zwiedzających” mówi Alexia Vettier, CEO Magnicity.

Zieleń na tarasie Varso Tower
Zieleń na tarasie Varso Tower, fot. materiały prasowe

Taras widokowy. Panorama dla wszystkich

„Od początku prac projektowych nad Varso Tower chcieliśmy dzielić się niepowtarzalnymi widokami Warszawy nie tylko z pracownikami tutejszych biur, ale także jak najszerszym gronem gości budynku. Ogromne zainteresowanie, jakim niezmiennie cieszy się wizyta na dachu wieżowca, przekonało nas do zaangażowania w zarządzanie tym miejscem doświadczonego partnera. Dlatego z satysfakcją podpisaliśmy 20-letnią umowę najmu z firmą Magnicity, która z sukcesem dba o wyjątkowe wrażenia i bezpieczeństwo zwiedzających takie atrakcje w popularnych obiektach w Chicago, Paryżu, Berlinie i Rotterdamie. Podobnie jak mieszkańcy stolicy i turyści, my również nie możemy się doczekać chwili, gdy tarasy na dachu wieżowca zostaną otwarte dla każdego. Do zobaczenia na górze!” mówi Cezary Błaszczyk, członek zarządu HB Reavis Investments w Polsce.

Zieleń na tarasie Varso Tower
Zieleń na tarasie Varso Tower, fot. materiały prasowe

Magnicity ma już pięć lokalizacji w kultowych budynkach w sercu największych miast świata. W Paryżu Magnicity, od 1974 roku, jest właścicielem Paris Montparnasse Observatory, znajdującego się na szczycie Montparnasse Tower. W 1993 roku firma rozpoczęła również działalność w słynnej berlińskiej wieży telewizyjnej (Berliner Fernsehturm). Natomiast w Chicago od 2012 roku jest właścicielem i operatorem 360 Chicago Observation Deck. Magnicity posiada również dwie lokalizacje w Rotterdamie. Tam w 2020 roku nabyło Euromast Tower, a następnie, w roku 2024, zaczęło obsługiwać najwyższe piętro wieżowca Zalmhaven I.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...