16.3 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaNEWSOlszynki Park z docelową wysokością 220 metrów

Olszynki Park z docelową wysokością 220 metrów

Olszynki Park w Rzeszowie będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Sięgająca 220-metrów wieża właśnie osiągnęła swoją wysokość docelową. Inwestycja Olszynki Park powstaje w sąsiedztwie filharmonii i ma być jedną z wizytówek Rzeszowa. Realizowane są budynki N, niższy 18 pięter oraz W, wyższy 41 pięter. Łączna ilość apartamentów to 292.

Olszynki Park z docelową wysokością 220 metrów
Olszynki Park z docelową wysokością 220 metrów, fot. FB/Deweloper Apklan

Początkowo wieżowiec miał mieć 160 metrów, jednak realizacja przyniosła budynek mieszkalny o 60 metrów wyższy. Tym samym, Olszynki Park wyprzedził w rankingu najwyższych polskich budynków mieszkalnych takie obiekty jak Złota 44 w Warszawie i Sky Tower we Wrocławiu. Pierwszy z 192 metrami wysokości i dolnośląski z 212 metrami wysokości.

O Inwestycji Olszynki Park

Realizowany zespół wielofunkcyjny handlowo-usługowo- biurowy i mieszkalny wielorodzinny z garażem wielopoziomowym zlokalizowany jest w centrum miasta Rzeszowa na południowych obrzeżach Śródmieścia, wzdłuż trasy rzeki Wisłok. Poprzez swoją lokalizację obiekt ma stanowić element wiążący dzielnicę Śródmieście na lewym brzegu rzeki z Nowym Miastem położonym na brzegu przeciwległym.

Wraz z kilkoma innymi budynkami wysokościowymi (aktualnie są to budynki w trakcie budowy jak również projektowane) położonymi w otoczeniu Mostu Zamkowego, ma stanowić dominantę w krajobrazie miasta i kształtować nowoczesny skyline. Lokalizacja obiektu w tym miejscu to początek procesu zwracania się miasta ku rzece poprzez tworzenia pierzei wzdłuż Wisłoka.

Kompozycja architektoniczno-urbanistyczna zespołu oparta jest na osi kompozycyjnej równoległej do rzeki Wisłok – na niej zlokalizowano obie wieże, oraz wpasowana jest urbanistycznie w terasę Wisłoka (tzw. „Olszynek”). Od strony Śródmieścia zespół tworzy zwartą pierzeję i zamyka od południa znajdujący się przed Filharmonią Podkarpacką Plac Grotowskiego. Część usługowo-handlowo-biurowa stanowi podstawę dla projektowanych wież. Wieża niższa wraz z częścią usługowo-handlową architekci zaprojektowali jako zamknięcia placu vis a vis Filharmonii Rzeszowskiej. Natomiast wieża wyższa stanowi sama w sobie dominantę na skraju projektowanego zespołu. Znajduje się ona w osi najazdu z kierunku Trasy Zamkowej od strony zachodniej oraz widoczna będzie z głównej arterii komunikacyjnej centrum miasta tj. z mostu zamkowego.

Za projekt architektoniczny Olszynki Park odpowiada pracownia A.T. Architekci, natomiast deweloperem jest firma Apklan. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...