30.9 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSWieżowiec Mukaab. Wysoka na 400 metrów bryła

Wieżowiec Mukaab. Wysoka na 400 metrów bryła

Przyszłość jest tutaj – tak o najnowszym, zapierającym dech w piersiach projekcie mówią jego autorzy. Mukaab ma mieć 400 metrów wysokości, co daje mu 41 miejsce w rankingu najwyższych budynków na świecie. Ale to nie wysokość będzie jego wyróżnikiem, a szerokość i kształt. Mukaab przyciągnie gości z całego świata oferując niesamowitą, najnowocześniejszą rozrywkę, restauracje i umożliwiając handel.

Riyadh to miasto w Arabii Saudyjskiej z populacją ponad 7 milionów mieszkańców. Nowy wieżowiec Mukaab ma zupełnie zmienić jego oblicze i przedefiniować ideę 15-minutowego miasta. Wieżowiec Mukabb mającą 400 m wysokości, 400 m szerokości i 400 m długości będzie pierwszym takim budynkiem na świecie. Sześcienny kształt „Mukaab” zapewni maksymalne wykorzystanie przestrzeni, aby pomieścić technologie, które ma oferować.

Projekt New Murabba zostanie zbudowany wokół koncepcji zrównoważonego rozwoju, z terenami zielonymi oraz ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Wszystko to mając na celu poprawę jakości życia poprzez promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia i działań społecznych. Znajdzie się w nim również muzeum, uniwersytet technologiczny i projektowy, wielofunkcyjny teatr oraz ponad 80 obiektów rozrywkowych i kulturalnych.

The Line. Wieżowiec długi na 170 kilometrów

Projekt będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu dróg King Salman i King Khalid na północny zachód od Rijadu, na obszarze 19 kilometrów kwadratowych. Dzięki swojej powierzchni pomieści setki tysięcy mieszkańców. Budynek zaoferuje ponad 25 mln mkw. powierzchni użytkowej, w tym ponad 104 tys. mieszkań, 9 tys. pokoi hotelowych, ponad 980 tys. mkw. powierzchni handlowej, a także 1,4 mln mkw. powierzchni biurowej, 620 tys. 1,8 mln mkw. powierzchni przeznaczonej na obiekty użyteczności publicznej.

Będzie także pierwszym na świecie miejscem oferującym wyjątkowe efekty stworzone przez technologię cyfrową z elementami holografią. Projekt inwestor ma ukończyć w 2030 r.

Wieżowiec Mukaab
Wieżowiec Mukaab, fot. materiały prasowe

Garść faktów o projekcie Murabba:

  • będzie największym na świecie nowoczesnym śródmieściem
  • zajmie powierzchnię 19 kilometrów kwadratowych i zaoferuje ponad 25 mln mkw.
  • Murabba pomieści setki tysięcy mieszkańców
  • inwestor zbuduje go wokół koncepcji zrównoważonego rozwoju, z terenami zielonymi oraz ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Poprawią one jakość życia poprzez promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia i działań społecznych
  • przyczyni się do przyszłego rozwoju Rijadu, doda 180 miliardów SAR do PKB niezwiązanego z ropą naftową i stworzy 334 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy do 2030 r.
  • inwestor ma go ukończyć w 2030 r

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...