29.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSGhelamco: ich biurowce wśród najbezpieczniejszych budynków na świecie

Ghelamco: ich biurowce wśród najbezpieczniejszych budynków na świecie

Wiodący deweloper biurowy, firma Ghelamco, jako pierwszy w Polsce zgłosił swoje inwestycje do programu WELL Health-Safety Rating, który został opracowany w odpowiedzi na pandemię COVID-19 i związane z nią wyzwania w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

The Warsaw HUB - Ghelamco
fot. materiały prasowe

Ghelamco to pierwsza i jak dotąd jedyna firma w Polsce, która została wyróżniona przez jednostkę certyfikująca IWBI (International WELL Building Institute) jako „early adopter” w WELL Health-Safety Rating. Tym samym Ghelamco i jego flagowe inwestycje – The Warsaw HUB i Warsaw UNIT – znalazły się w gronie ikon architektury z całego świata. Takich jak nowojorski Empire State Building czy londyński Royal Albert Hall, które dołączyły do programu.

Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego podejmujemy wszelkie środki i działania, aby ustanowić je na najwyższym możliwym poziomie. Po tym, jak zapowiedzieliśmy wdrożenie w The Warsaw HUB i Warsaw UNIT nowych technologii i rozwiązań pozwalających na zminimalizowanie zagrożenia koronawirusem, postawiliśmy kolejny krok zgłaszając się do międzynarodowego programu WELL Health-Safety Rating. Dzięki temu zyskamy zapewnienie, że nasze budynki będą należeć do najbezpieczniejszych miejsc do pracy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

The Warsaw HUB - Ghelamco
fot. materiały prasowe

Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji WELL Health-Safety Rating odpowiada firma SWECO.

Międzynarodowe standardy w Ghelamco

WELL Health-Safety Rating to specjalny program. Jest on oparty na dowodach i zweryfikowany przez niezależną organizację program oceny dla wszystkich typów nowych i istniejących budynków. Ma on na celu pomóc firmom przygotować swoje biura, centra handlowe, hotele, a nawet hale magazynowe do ponownego otwarcia i funkcjonowania w postcovidowej rzeczywistości. Zaadaptowany na podstawie WELL Building Standard, koncentruje się na procedurach bezpieczeństwa i eksploatacji budynków. WELL Health-Safety Rating został stworzony dla firm. Aby pokierować i wzmocnić działania firm w podejmowaniu niezbędnych kroków. Oraz ustaleniach priorytetów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników i gości.

Stworzona przez IWBI ocena bezpieczeństwa budynków WELL Health-Safety Rating opiera się na wytycznych opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC), globalne centra kontroli i zapobiegania chorobom, agencje zarządzania kryzysowego, a także uznane organizacje, takie jak ASTM International i ASHRAE oraz wiodące instytucje akademickie i badawcze. IWBI wykorzystał analizy swojej grupy zadaniowej ds. COVID-19, aby pomóc biznesowi i liderom branży nieruchomości zintegrować przydatne spostrzeżenia i sprawdzone strategie w walce z COVID-19.

Nowe technologie na straży bezpieczeństwa

We flagowych inwestycjach Ghelamco – The Warsaw HUB i Warsaw UNIT – zastosowane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania. Pozwolą one chronić najemców i ich pracowników przed rozprzestrzenianiem się wirusów. Będą oni mogli skorzystać m.in. z dedykowanej aplikacji mobilnej, opracowanej przez wewnętrzy dział innowacji Ghelamco. W sytuacji zagrożenia epidemicznego poinformuje ona użytkowników czy budynek działa w tzw. trybie pandemii. System klimatyzacji będzie w nim pracował wyłącznie z wykorzystaniem powietrza świeżego. Będzie to zapobiegać mieszaniu się powietrza wyciąganego z nawiewanym do powierzchni biurowych. W windach włączą się lampy UV, które skutecznie zdezynfekują przestrzeń.

Pierwszy wieżowiec z certyfikacją WELL

Niezależnie od uczestnictwa w programie WELL Health-Safety Rating, Ghelamco jest również w trakcie certyfikacji swojego najnowszego projektu. Dotyczy on wieżowca Warsaw UNIT, który powstaje w biznesowym centrum Warszawy. Ma to być pierwszy wysokościowiec w Polsce z prestiżowym certyfikatem w najnowszej wersji systemu WELL v2.

Warsaw UNIT
fot. materiały prasowe

WELL Building Standard to wielokryterialny system certyfikacji budynków, który skupia się na komforcie przebywających w nich osób. Ten certyfikat jest inny od popularnych na rynku nieruchomości. WELL bierze pod uwagę przede wszystkim te parametry, które mają wpływ na zdrowie użytkowników obiektów. Ponadto liczy się dla nich ich samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...