23.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSRusza budowa Towarowa Towers!

Rusza budowa Towarowa Towers!

Grupa ASBUD oficjalnie poinformowała, że rozpoczyna budowę kompleksu dwóch wieżowców Towarowa Towers. Dwie 95-metrowe wieże urosną przy Rondzie Daszyńskiego.

Towarowa Towers
Towarowa Towers, fot. materiały prasowe

Cały kompleks Towarowa Towers, zaplanowany przez Asbud, będzie składał się z dwóch bliźniaczych 29-kondygnacyjnych wież oraz 3 niższych budynków apartamentowych o podwyższonym standardzie, które powstaną w późniejszym etapie. Łącznie w całym kompleksie znajdzie się około 900 lokali. Większość apartamentów będzie mieć balkon lub loggie, co nie jest powszechne w porównywalnych wieżowcach premium. Dla przyszłych mieszkańców zaplanowano wiele udogodnień, m.in. wspólną przestrzeń z tarasami wraz ze strefą wypoczynku, klubem fitness oraz salą lounge. W wieżach znajdzie się również reprezentacyjne lobby z efektownym motywem graficznym.

Wieżowce w Warszawie. Co powstanie w stolicy?

Budowa wież Towarowa Towers jest planowana na ok. 37 miesięcy. Generalnym wykonawcą została firma Hochtief Polska, która ma na swoim koncie udokumentowane doświadczenie w realizacji wysokiej klasy wieżowców, takich jak Rondo 1 i Cosmopolitan. Właścicielem wieżowców jest grupa ASBUD.

Lobby w Towarowa Towers
Lobby w Towarowa Towers, fot. materiały prasowe

O Towarowa Towers

W dwóch 30-kondygnacyjnych wieżach oraz trzech niższych budynkach zaplanowano łącznie ponad 900 apartamentów typu premium. Kompleks inwestor wybuduje przy ulicy Prostej na Woli. W głównej mierze oferował będzie przestrzeń mieszkaniową, która uzupełniona zostanie o działalność handlowo-usługową.

Towarowa Towers
fot. materiały inwestora

W pierwszej kolejności powstaną dwie bliźniacze wieże o wysokości około 95 metrów. Znajdzie się w nich prawie 600 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni od około 25 do 140 metrów kwadratowych. Lokale w wieżach inwestor zrealizuje pod klucz, klienci mają do wyboru 3 pakiety wykończeniowe. Wszystkie lokale posiadały będą uchylne panele okienne, większość z nich ma również balkon lub loggie.

Na przyszłych mieszkańców kompleksu Towarowa Towers czekało będzie również lobby z całodobową recepcją. Oraz część wspólna z zewnętrznym tarasem, strefą lounge, salą spotkań i klubem fitness. Parter wież wykonawca zagospodaruje pod lokale usługowe, w tym m.in. restaurację. Budowa ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Obecnie sprzedanych zostało około 30 proc. mieszkań z pierwszej wieży, które były dostępne w przedsprzedaży.

W późniejszym etapie inwestor wybuduje trzy mniejsze budynki apartamentowe, w których zaplanował ponad 350 mieszkań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...