15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSPożar w wieżowcu? To tylko podniebne testy w Varso Tower!

Pożar w wieżowcu? To tylko podniebne testy w Varso Tower!

W miniony weekend przy Varso Tower pojawili się strażacy. Czy w wieżowcu wybuchł pożar? Inwestor HB Reavis uspokaja, mówiąc, że były to wyłącznie ćwiczenia specjalistów.

Pożar w Varso Tower?
Strażacy przy Varso Tower, fot. facebook.com/HBReavis

Przed nieustannie rosnący najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej Verso Tower w weekend zajechały wozy strażackie. Jak informuje inwestor – powodem ich wizyty nie był pożar – za pośrednictwem swoich kanałów social media przekazał, że byli to specjaliści z Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy. Nie przyjechali tu wezwani z powodu pożaru, a testowali oni sprzęt i techniki gaszenia pożarów w wysokich budynkach. Dlaczego? Chodzi o bezpieczeństwo budynku oraz jego obecnych pracowników i przyszłych najemców. Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć z ich wizyty!

Strażacy na Varso Tower
Strażacy na Varso Tower, fot. facebook.com/HBReavis
Strażacy na Varso Tower
Strażacy na Varso Tower, fot. facebook.com/HBReavis
Strażacy na Varso Tower
fot. Specjaliści na Varso Tower, fot. facebook.com/HBReavis
Strażacy na Varso Tower
Strażacy na Varso Tower, fot. facebook.com/HBReavis
Strażacy na Varso Tower
Strażacy na Varso Tower, fot. facebook.com/HBReavis

O Varso Place i Varso Tower

Realizacja takiego miejsca jak Varso Place – najwyższego budynku w Unii Europejskiej – to marzenie wielu architektów i inżynierów. Najnowocześniejsze technologie, starannie dobrane materiały wykończeniowe, świetnie wyposażone i zdrowe biura. Tworzymy nie tylko prestiżowe centrum biznesowe, ale też przestrzenie dostępne dla każdego. W efekcie od bezpośredniego otoczenia naszych budynków, które stanie się bardziej uporządkowane i przyjazne pieszym, poprzez zadaszony pasaż z restauracjami i sklepami, po spektakularny, publiczny taras widokowy na szczycie Varso Tower. Ponadto skala pozytywnych zmian, jakie czekają tę część centrum Warszawy jest ogromna. – mówi Marcin Chruśliński, Development Manager.

Kompleks Varso Place powstaje w Warszawie przy ulicy Chmielnej. Najwyższym elementem tej inwestycji będzie Varso Tower, którego docelowa wysokość z iglicą to 310 metrów. Uczyni go to najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. W Varso 1 i Varso 2 znajduje się nowoczesna przestrzeń biurowa, coworkingowa, powierzchnie handlowo-usługowe oraz powstanie pierwszy w Polsce czterogwiazdkowy hotel NYX. Varso 1 i Varso 2 o wysokości ponad 80 i 90 metrów o łącznej powierzchni 75 tys. mkw. są niemal w całości wynajęte. Na parterach powstaje ogólnodostępny pasaż z ofertą gastronomiczną, sklepami i usługami. Na szczycie Varso Tower będzie się znajdował panoramiczny otwarty taras widokowy i ekskluzywna trzypoziomowa restauracja. Znacznie przewyższy dostepny obecnie taras widokowy z Pałacu Kultury i Nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...