15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSZ budowy Varso Tower: niezwykły taras i restauracja z widokiem na Warszawę

Z budowy Varso Tower: niezwykły taras i restauracja z widokiem na Warszawę

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Varso Tower w najbliższych dniach osiągnie swoją wysokość docelową – 230 metrów. Następnie rozpocznie się montaż 80-metrowej iglicy, z którą wieżowiec będzie miał aż 310 metrów, co uczyni go najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z placu budowy.

Widok z dachu Varso Tower
fot. facebook.com/HBReavisPL

Inwestor kompleksu Varso Place, HB Reavis regularnie dzieli się aktualizacjami z placu budowy przez swoje kanały social media. Dzięki temu, na bieżąco możemy śledzić postęp prac. Zobaczcie koniecznie zdjęcia z lobby głównego oraz przestrzeni na szczycie budynku gdzie zlokalizowana będzie restauracja! Będzie się z niej rozpościerał widok na całą Warszawę. Będzie miała 3 kondygnacje i znajdować będzie się pod tarasami widokowymi.

Lobby budynku
fot. facebook.com/HBReavisPL

Droga na szczyt

Na 49 piętro Varso Tower, czyli 205 metr budynku dostaniemy się szybką windą, która będzie się poruszać w tempie 7 metrów na sekundę. Następnie miniemy sklep z pamiątkami oraz barek, a za przeszklonymi drzwiami ujrzymy taras. Zabezpieczony będzie on pancernymi szybami w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Wyjątkowy widok na miasto będziemy mogli podziwiać z powierzchni aż 1,5 tys m kw. – daje to wielkość około czterech boisk do koszykówki. Każdy ze zwiedzających będzie mógł zrelaksować się na ławce w otoczeniu 16 głogów jednoszyjkowych.

Lobby budynku
fot. facebook.com/HBReavisPL
Widok z dachu Varso Tower
fot. facebook.com/HBReavisPL

Kolejny punkt widokowy zlokalizowany jest na 230-metrach, na 53 piętrze. Jednak stamtąd na Warszawę spoglądać będzie można tylko zza szyb.

Lobby budynku
fot. facebook.com/HBReavisPL

O Varso Place i Varso Tower

Realizacja takiego miejsca jak Varso Place – najwyższego budynku w Unii Europejskiej – to marzenie wielu architektów i inżynierów. Najnowocześniejsze technologie, starannie dobrane materiały wykończeniowe, świetnie wyposażone i zdrowe biura. Tworzymy nie tylko prestiżowe centrum biznesowe, ale też przestrzenie dostępne dla każdego. W efekcie od bezpośredniego otoczenia naszych budynków, które stanie się bardziej uporządkowane i przyjazne pieszym, poprzez zadaszony pasaż z restauracjami i sklepami, po spektakularny, publiczny taras widokowy na szczycie Varso Tower. Ponadto skala pozytywnych zmian, jakie czekają tę część centrum Warszawy jest ogromna. – mówi Marcin Chruśliński, Development Manager.

źródło: Gazeta Wyborcza

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...