15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSNiezwykła Warszawa z lotu ptaka

Niezwykła Warszawa z lotu ptaka

Skyline stolicy Polski zmienia się nieustannie, w niezwykłym tempie. Rośnie nie tylko Śródmieście, ale spektakularne projekty realizowane są również przy Rondzie Daszyńskiego, na warszawskiej Woli. Specjalnie dla Was, uchwyciliśmy to na niezwykłych ujęciach z powietrza. Spójrzcie jak zmienia się Warszawa.

Co zmienia się w Warszawie?

Jak podaje Walter Herz, w Warszawie jest dziś w budowie prawie 850 tys. mkw. powierzchni biurowych. Warszawski rynek, który dysponuje już zasobami biurowymi przekraczającymi 5,6 mln mkw. powierzchni, rośnie w szybkim tempie. Trwająca obecnie pandemia może wpłynąć na zmianę zapotrzebowania, ze względu na przejście na tryb pracy zdalnej. Jednak nie wpływa ona na realizowane w stolicy inwestycje.

Warszawa - skyline
Zbigniew Sujak Cameraman
dla www.wiezowce.pl

Powstające wysokościowce

Przy Chmielnej, powstaje kompleks Varso, dostarczy on łącznie 144 tys. mkw. powierzchni. Kompleks składa się z dwóch mniejszych Vaso 1 i Varso 2 oraz Varso Tower. Jest to najwyższy powstający budynek w krajach Unii Europejskiej. Jego docelowa wysokość z iglicą to zawrotne 310 metrów. Budowa przekroczyła już symboliczną wartość 200 metrów. Całość wieżowca będzie miała 53 kondygnacje.

Warszawa - skyline
Zbigniew Sujak Cameraman
dla www.wiezowce.pl

Przy skrzyżowaniu Prostej i Żelaznej oddana zostanie niebawem 140 metrowa Mennica Lagacy Tower. Zaoferuje 65 630 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, oraz usługowo-handlowej zlokalizowanej w 140-metrowej Wieży oraz przyległym Budynku Zachodnim. Kompleks stanie się ikoną Warszawy i wyróżniającą sylwetką w jej panoramie.

Warszawa - skyline
Zbigniew Sujak Cameraman
dla www.wiezowce.pl

Rondo Daszyńskiego jest już nie do poznania! Warsaw Unit to projekt mierzący 202 metry. W pierwszej połowie przyszłego roku zaplecze biurowe Warszawy wzbogaci się o 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Budynek wyróżniał się będzie niespotykaną dotąd w Polsce elewacją kinetyczną typu Dragon Skin. W pierwszej połowie bieżącego roku planowane jest również oddanie do użytku kompleksu The Warsaw Hub, który będzie miał bezpośrednie połączenie ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Karimpol finalizuje realizację Skylinera.  Zaprojektowany przez APA Wojciechowski biurowiec realizowany na warszawskiej Woli osiągnął już swoją docelową wysokość 195 metrów. Realizowana jest również budowa kompleksu Generation Park. Trzy budynki, które wchodzą w jego skład zapewnią łącznie 84 tys. mkw. powierzchni najmu. Rosnąca obecnie wieża, która wraz z iglicą osiągnie 180 metrów zostanie oddana do użytku w przyszłym roku.

Skyline
Zbigniew Sujak Cameraman
dla www.wiezowce.pl

Tylko z Wami!

Warszawa jest piękna! Obiecujemy jeszcze zaskakiwać Was tak niezwykłymi ujęciami jak powyżej, jednocześnie dostarczając najnowszych informacji z ostatniego piętra. Filmów również będzie więcej, więc koniecznie zaobserwujcie nas na naszym kanale YouTube. Z przyjemnością udostępnimy też Wasze zdjęcia, dlatego wysyłajcie je na mail@wiezowce.pl. Słyszałeś o czymś niezwykłym? Również do nas napisz!

Pamiętaj polubić nas na Facebooku oraz zaobserwować na Instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...