15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSVarso Tower przekroczył 200 metrów wysokości!

Varso Tower przekroczył 200 metrów wysokości!

Varso Tower to najwyższy powstający budynek w krajach Unii Europejskiej. Jego docelowa wysokość z iglicą to zawrotne 310 metrów. Obecnie prace trwają na 48 kondygnacji i budowa przekroczyła symboliczną wartość 200 metrów. Całość wieżowca będzie miała 53 kondygnacje. 

Varso Tower
fot. materiały prasowe

Jest to wyjątkowy miejsce w Warszawie, z którego można podziwiać Pałac Nauki i Kultury z góry. Budowa nie ustępuje, a każdy tydzień przynosi kolejną kondygnację. Jak podaje TVP 3 Warszawa, to już oficjalne, że budynek osiągnął symboliczna wysokość 200 metrów. Oznacza to, że jest to najwyższe w Polsce piętro użytkowe. Dodatkowo jest to także pierwsze w kraju znajdujące się na wysokości ponad 200 metrów. Mierzący 310 metrów, Varso Tower to najwyższy budynek w Unii Europejskiej o powierzchni 70 500 m2. Na szczycie będzie się znajdował panoramiczny otwarty taras widokowy i ekskluzywna trzypoziomowa restauracja.

Wieża z widokiem na Europę

Varso Tower
fot. materiały prasowe

W inwestycji prowadzonej w pobliżu Dworca Centralnego w pierwszej połowie tego roku zostaną oddane dwa niższe budynki, w których znajdzie się nowoczesna przestrzeń biurowa, coworkingowa, powierzchnie handlowo-usługowe oraz pierwszy w Polsce czterogwiazdkowy hotel NYX. W niemal całkowicie wynajętych Varso 1 i Varso 2 o wysokości ponad 80 i 90 metrów o łącznej powierzchni 75 tys. mkw. trwają ostatnie prace fasadowe oraz prace wykończeniowe i aranżacyjne wnętrz, a niedawno budowa Varso 2 została już zakończona. Na parterach powstanie ogólnodostępny pasaż z ofertą gastronomiczną, sklepami i usługami. Konstrukcja najwyższej wieży biurowej – Varso Tower – przekroczyła już wysokość 48. piętra. Po wejściu na rynek 310 metrowy niebotyk z tarasem widokowym zdeklasuje wciąż jeszcze najwyższy w Warszawie Pałac Kultury i Nauki, mierzący 237 metrów.

Warszawa nocą
fot. wiezowce.pl

Tak obecnie wygląda panorama Warszawy z Varso Tower.

O Varso Place

Realizacja takiego miejsca jak Varso Place – najwyższego budynku w Unii Europejskiej – to marzenie wielu architektów i inżynierów. Najnowocześniejsze technologie, starannie dobrane materiały wykończeniowe, świetnie wyposażone i zdrowe biura. Tworzymy nie tylko prestiżowe centrum biznesowe, ale też przestrzenie dostępne dla każdego. W efekcie od bezpośredniego otoczenia naszych budynków, które stanie się bardziej uporządkowane i przyjazne pieszym, poprzez zadaszony pasaż z restauracjami i sklepami, po spektakularny, publiczny taras widokowy na szczycie Varso Tower. Ponadto skala pozytywnych zmian, jakie czekają tę część centrum Warszawy jest ogromna. – mówi Marcin Chruśliński, Development Manager.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...