9.2 C
Warszawa
niedziela, 17 października, 2021
Strona główna NEWS Warta Tower z nowym właścicielem. Szykuje się remont generalny

Warta Tower z nowym właścicielem. Szykuje się remont generalny

5th Corner, nowa platforma inwestycyjna utworzona przez Cornerstone Investment Management i innych partnerów, podpisała z Globalworth umowę kupna pięciu warszawskich nieruchomości biurowych: Nordic Park, Bliski Centrum, Batory Building I, Company House I i Warta Tower. Wartość transakcji eskperci wycenili na 123 miliony euro. Umowa jest warunkowa i wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz decyzji podatkowej.

5th Corner to pan-europejska platforma. Jej celem jest odpowiedź na obecne i przyszłe potrzeby wszystkich najemców, innych użytkowników oraz przebywających w biurowcach gości. Ambicją jest zmiana krajobrazu biurowego w największych miastach Europy Środkowej i Wschodniej. Transakcja z Globalworth to pierwszy krok w tym kierunku. Już wkrótce 5th Corner poinformuje o nowych akwizycjach w innych stolicach europejskich.

– Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy sprzedaż tych pięciu nieruchomości biurowych. Transakcja pozwoli osobom odpowiedzialnym za aktywa Globalworth w Polsce skupić się na większych, strategicznych projektach biurowych – mówi Łukasz Duczkowski, Head of Investments and Special Projects w Globalworth Poland.

– Pracowaliśmy nad tą transakcją przez kilka miesięcy i cieszy nas bardzo, że wreszcie się podpisaliśmy umowę. Jesteśmy przekonani, że biura – mimo epidemii Covid – nie stracą swojego znaczenia. To pierwszy krok w kierunku utworzenia znacznie szerszej platformy –dodaje Darius Divwalla, partner zarządzający w Cornerstone Investment Management.

Platforma inwestycyjna planuje zakup nieruchomości biurowych w dzielnicach biznesowych największych miast Europy. W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat 5th Corner zamierza stworzyć portfel najwyższej jakości inwestycji biurowych o wartości brutto przekraczającej miliard euro.

Warta Tower – inwestycja na 30 milionów euro

Projektem flagowym firmy będzie Warta Tower – największe aktywo w portfelu i spektakularny wieżowiec o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych zlokalizowany w centrum biznesowym Warszawy. Cornerstone planuje przeznaczyć na renowację Warta Tower ponad 30 milionów euro. Tym samym przekształci go w budynek biurowy o najwyższym standardzie, otwarty dla mieszkańców miasta i jego gości. Odnowiona Warta otworzy drzwi w 2023 roku.

Źródło: Spółka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...