27.7 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaWARSZAWAVarso Place. Do najemców dołącza światowy lider morskiej energetyki wiatrowej

Varso Place. Do najemców dołącza światowy lider morskiej energetyki wiatrowej

Varso Place utrzymuje najemców. HB Reavis podpisał kolejną umowę najmu z firmą Ørsted. Światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej zdecydował się przedłużyć najem w budynku Varso 2 i powiększyć swoje biuro o kolejne 2 355 mkw. Polska siedziba jednej z najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie będzie teraz zajmować łącznie 7 160 mkw. powierzchni.

Ørsted to największy i najbardziej doświadczony na świecie deweloper morskich farm wiatrowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Wywodzący się z Danii, globalny lider rynku offshore obecnie działa na kilkunastu rynkach, włączając Stany Zjednoczone, kilka rynków w Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku. Ørsted jest światowym liderem w dziedzinie działań na rzecz klimatu i jest jedyną firmą energetyczną na świecie z celem zerowej emisji netto popartym nauką zatwierdzonym przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi). Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Ørsted, gdzie firma w warszawskim biurze zatrudnia już ponad 650 osób. Ørsted wspiera zieloną transformację Polski inwestując wspólnie z PGE w Morską Farmę Wiatrową Baltica o mocy 2,5 GW.

Warszawskie biuro odzwierciedla wizję Ørsted, czyli dążenie do budowy świata zasilanego wyłącznie odnawialnymi źródłami energii. Oparta na idei „less waste” przestrzeń pracy redukuje negatywny wpływ na środowisko dzięki zastosowaniu materiałów biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu. Biuro zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. To przyjazne środowisko pracy łączy również funkcjonalność i troskę o dobre samopoczucie pracowników. Naturalna roślinność jest wszechobecna – w projekcie użyto 1752 pojedynczych roślin, co w przeliczeniu daje prawie 3 rośliny na jednego pracownika.

Varso Place. Miejsce „must be”

Varso 2 to jeden z najbardziej ekologicznych biurowców w Polsce. Wykorzystuje on wiele rozwiązań sprzyjających ograniczaniu śladu węglowego i zużycia surowców. Potwierdzony certyfikacją BREEAM i WELL projekt HRA Architekci cechuje bliskie naturze podejście „biophilic design”. Pozwala ono użytkownikom budynku odpoczywać na zielonych tarasach mieszczących się na dachu.

Varso 2 jest częścią wielofunkcyjnego miejsca, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji, klub fitness i przychodnia. Na parterze można skorzystać z oferty gastronomicznej restauracji Quattro Formaggi i Meet&Eat, piekarni Vincent czy kawiarni Green Caffe Nero oraz zaspokoić codzienne potrzeby w sklepach Rossmann, Paper Concept, Żabka, salonie Hair & Nail Spa czy Enterprise Rent-a-Car.

W gronie pracodawców, których biura mieszczą się w Varso 2 jest również Bank Gospodarstwa Krajowego, CIC Warsaw. A także Nvidia, Workday, act BSWW, Ipsen oraz Tink.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...