15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSSkyReach. Kolejne podejście do 174-metrowego apartamentowca

SkyReach. Kolejne podejście do 174-metrowego apartamentowca

W Warszawie, na skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Wroniej, oficjalnie rozpoczęły się prace nad nowym wieżowcem mieszkalnym – Skyreach. Będzie to 174-metrowa wieża zaprojektowana przez firmę Kuryłowicz & Associates, oferująca około 900 mieszkań na 46 piętrach. Ostatnie dwa piętra zostaną przeznaczone na luksusowe penthouse’y. Realizacja tego projektu rozpoczyna się 14 lat po jego pierwszych planach.

Skyreach, nowy wieżowiec w Warszawie
Skyreach, nowy wieżowiec w Warszawie, fot. materiały prasowe

Kilka godzin temu została uruchomiona strona internetowa projektu SkyReach – Luxury Residential Tower, na której pojawiły się wizualizacje apartamentowca wraz z krótkim opisem od inwestorów – spółek LRC i G City. To już trzecie podejście do tej działki, a plany budowy sięgają aż 2010 roku. Pierwotnie inwestorem miał być Atlas Estates, jednak inwestycję tę sprzedano firmie Golub GetHouse. Mimo planów rozpoczęcia prac w sierpniu 2022 roku, firma Golub GetHouse ostatecznie nie podjęła się realizacji projektu. Informacje o przygotowaniach do realizacji przez tego dewelopera pojawiły się już w 2021 roku. Teren z projektem został ponownie sprzedany, a oficjalnie rozpoczęły się prace budowlane nad SkyReach pod nowym deweloperem.

SkyReach – Luxury Residential Tower

„Odkryj niezrównany luksus w sercu Warszawy na 46 piętrach SkyReach – Luxury Residential Tower, który już wkrótce stanie się najbardziej prestiżową wieżą przy ulicy Grzybowskiej 59. 

Nowoczesne apartamenty od 34 m2 oraz zjawiskowe penthouse’y oferujące zapierające dech w piersiach widoki oraz możliwość dostosowania ich do Twoich marzeń.

Zanurz się w komfortowym świecie naszych luksusowych udogodnień oraz przestrzeni wspólnych wyłącznie dla mieszkańców SkyReach, które zapewnią Ci wyjątkowe doświadczenia na co dzień.

Położenie w samym centrum miasta sprawia, że wszystko, czego potrzebujesz, jest na wyciągnięcie ręki. Podnieś swój styl życia do najwyższych standardów w SkyReach – Luxury Residential Tower” – pisze o SkyReach deweloper G City Europe.

SkyReach - Luxury Residential Tower, wizualizacja wejścia
SkyReach – Luxury Residential Tower, wizualizacja wejścia

Szczegóły projektu to wyraz prostoty

Budynek jest uzupełnieniem zabudowy kwartału położonego u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej. Kwartał obecnie tworzą trzy budynki wysokimi: hotel Hilton oraz dwie wieże Platinum Towers. Realizowany budynek ma by ostatnim elementem zabudowy. Zamyka od strony wschodniej pierzeję placu ogólnodostępnego oraz uzupełnia pierzeję ulicy Grzybowskiej. Przestrzennie wieża ma stanowić dominantę przestrzenną dla okolicy o wysokości prawie dwa razy większej niż otaczająca zabudowa.

Forma budynku jest prosta. Prostopadłościenna bryła o jednolitych elewacjach. Przyziemie przylega od południa w ostrej granicy do budynków istniejących stąd od tej strony kondygnacje najniższe powiększają się tworząc układ tarasowy. Nad kondygnacja parteru zaprojektowany został podcień przykryty zadaszeniem, pod którym znajdują się wejścia do budynku. Elewacja stanowi w pełni przeszklona ścianę segmentową z pionowymi elementami otwieranymi do wentylacji mieszkań. Elementy otwierane są rozmieszczone regularnie, lecz zmieniają położenie, co drugą kondygnację dla uzyskania charakterystycznego efektu przeplatanki na fasadzie.

SkyReach - Luxury Residential Tower, wizualizacja lobby
SkyReach – Luxury Residential Tower, wizualizacja lobby

Podział kondygnacji

Budynek projektanci podzielili w pionie na kilka stref funkcjonalnych.

Kondygnacje podziemne zajmuje garaż dostępny z istniejącego garażu podziemnego znajdującego się pod placem.

Przyziemie budynku zajmują hole wejściowe oraz pasaż handlowo-usługowy połączony z pasażem w budynkach Platinum Towers. Lobby wejściowe projektanci zlokalizowali są od strony ulicy Grzybowskiej. Od strony wschodniej umieszczono strefę zaplecza i podjazd dla samochodów i taksówek.

Kondygnacje 2 i 3 zajmują powierzchnie usługowo-biurowe, które wykorzystane będą częściowo na funkcje uzupełniające dla części apartamentowej – fitness, bar, sale konferencyjne salon piękności dla mieszkańców.

Kondygnacje powyżej 5 zajmują apartamenty o zróżnicowanej wielkości podzielone na dwie strefy obsługiwane przez dwa zestawy wind. W założeniu strefy różnią się od siebie pod względem standardu.

Zewnętrzne elewacje dla wszystkich mieszkań są w pełni przeszklone dla uzyskania najlepszego widoku. Każde pomieszczenie wykonawca wyposaży w otwierany panel wentylacyjny.

Mieszkania zaprojektowane są w układzie modularnym umożliwiającym przemieszczanie i łączenie modułów dla dowolnego tworzenia struktury apartamentów zależnej od potrzeb inwestora. Ostatnie dwie kondygnacje budynku zajmują dwukondygnacyjne penthousy z widokiem na Warszawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...