15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSSkyreach w Warszawie oficjalnie rusza w górę

Skyreach w Warszawie oficjalnie rusza w górę

Obok hotelu Hilton w Warszawie rośnie nowy wieżowiec. Skyline stolicy zmieni Skyreach – realizacja, którą prowadzi Golub GetHouse. 170-metrowy wieżowiec zaczyna powstawać na działce przy ul. Grzybowskiej. Budynek zaprojektowała pracownia Kuryłowicz & Associates. 

Skyreach, nowy wieżowiec w Warszawie?
Skyreach, nowy wieżowiec w Warszawie?, fot. materiały prasowe

Budynek jest uzupełnieniem zabudowy kwartału położonego u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej. Kwartał obecnie jest zabudowany trzeba budynkami wysokimi: hotelem Hilton oraz dwoma wieżami Platinum Towers. Projektowany budynek ma by ostatnim elementem zabudowy. Zamyka od strony wschodniej pierzeję placu ogólnodostępnego oraz uzupełnia pierzeję ulicy Grzybowskiej. Przestrzennie wieża ma stanowić dominantę przestrzenną dla okolicy o wysokości prawie dwa razy większej niż otaczająca zabudowa.

Plany powstania tego wieżowca sięgają aż 2010 roku. Finalnie budowa rozpoczęła się dopiero w 2022 roku. W efekcie końcowym będzie on miał 170 metrów i 48 kondygnacji naziemnych. A o przygotowaniach do tej realizacji pisaliśmy już w marcu tego roku.

Skyreach. Wyraz prostoty 

Forma budynku jest prosta. Prostopadłościenna bryła o jednolitych elewacjach. Przyziemie przylega od południa w ostrej granicy do budynków istniejących stąd od tej strony kondygnacje najniższe powiększają się tworząc układ tarasowy. Nad kondygnacja parteru architekci zaprojektowali podcień przykryty zadaszeniem, pod którym zlokalizowali wejścia do budynku. Elewacja stanowi w pełni przeszklona ścianę segmentową z pionowymi elementami otwieranymi do wentylacji mieszkań. Elementy otwierane są rozmieszczone regularnie, lecz zmieniają położenie, co drugą kondygnację dla uzyskania charakterystycznego efektu przeplatanki na fasadzie. Pasy stropowe oraz ślusarka zaprojektowali w kolorze ciemnografitowym.

Budynek architekci podzielili w pionie na kilka stref funkcjonalnych. Kondygnacje podziemne zajmuje garaż dostępny z istniejącego garażu podziemnego znajdującego się pod placem.

Przyziemie budynku zajmują hole wejściowe oraz pasaż handlowo-usługowy połączony z pasażem w budynkach Platinum Towers. Lobby wejściowe wykonawca zlokalizuje są od strony ulicy Grzybowskiej. Od strony wschodniej umieszczono strefę zaplecza i podjazd dla samochodów i taksówek. Kondygnacje 2 i 3 zajmują powierzchnie usługowo-biurowe, które wykorzystane będą częściowo na funkcje uzupełniające dla części apartamentowej – fitness, bar, sale konferencyjne salon piękności dla mieszkańców. Kondygnacje powyżej 5 zajmują apartamenty o zróżnicowanej wielkości podzielone na dwie strefy obsługiwane przez dwa zestawy wind. W założeniu strefy maja być zróżnicowane pod względem standardu. Zewnętrzne elewacje dla wszystkich mieszkań są w pełni przeszklone dla uzyskania najlepszego widoku. Każde pomieszczenie inwestor wyposaży w otwierany panel wentylacyjny.

Mieszkania projektanci zaprezentowali w układzie modularnym umożliwiającym przemieszczanie i łączenie modułów dla dowolnego tworzenia struktury apartamentów zależnej od potrzeb inwestora. Ostatnie dwie kondygnacje budynku zajmują dwukondygnacyjne penthousy z widokiem na Warszawę.

źródło: apaka.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...