7.2 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaWARSZAWAHB Reavis podsumowuje 2022 rok

HB Reavis podsumowuje 2022 rok

W 2022 roku z powodzeniem HB Reavis realizował kolejne projekty. Jednocześnie firma skutecznie pozyskiwała nowych klientów. W budynkach firmy w całej Europie wynajęto łącznie ponad 85 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej.

W minionym roku największym zainteresowaniem wśród wszystkich projektów HB Reavis cieszył się zielony kampus biurowy Forest w Warszawie, gdzie wynajęto 35 tys. mkw. powierzchni. Łącznie, w Polsce firma wynajęła 53,8 tys. mkw. Na Słowacji 24,4 tys. mkw., w Niemczech 4,3 tys. mkw., a w Wielkiej Brytanii 2,4 tys. mkw.

Szacowany łączny dochód HB Reavis z umów najmu podpisanych w 2022 roku wynosi 154 mln euro, zwiększając estymowaną wartość budynków, których te umowy dotyczą o 397 mln euro.

W Polsce, do największych sukcesów firmy w 2022 roku należało wynajęcie aż 18 pięter w Forest przez Bank Pekao S.A. Drugi największy bank w Polsce został głównym najemcą wieżowej części tego projektu. Na przeprowadzkę do Forest zdecydowała się też Grupa INFOR (3,2 tys. mkw.) oraz farmaceutyczny Servier Polska Services (2,3 tys. mkw.). Z kolei na Varso Tower postawił jeden z globalnych koncernów odzieżowych (1,7 tys. mkw.). Do budynku Varso 2 przeniosła się natomiast firma Tink (1,7 tys. mkw.).

W innych krajach Europy do grona klientów dołączyły też takie marki jak Cleverlance, Salt Pay, Legrand, RSG Group czy GoHealth.

W 2022 roku firma sfinalizowała też zakupy działek z myślą o nowych inwestycjach. Oprócz Londynu, Grupa zabezpieczyła teren pod dwa nowe projekty w Berlinie oraz 4 ha w Porcie Praskim w Warszawie – projekcie realizowanym w formule joint-venture z Grupą Polsat Plus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...