19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSPort Praski. Cyfrowy Polsat i HB Reavis mają wybudować nowe wieżowce

Port Praski. Cyfrowy Polsat i HB Reavis mają wybudować nowe wieżowce

Spółki zależne Cyfrowego Polsatu zawarły z HB Reavis Holding umowę dotyczącą prowadzenia wspólnego przedsięwzięcia (joint venture agreement). Podał Cyfrowy Polsat w komunikacie. Ponadto, zawarta została umowa sprzedaży 50 proc. udziałów w spółkach Port Praski City II oraz Port Praski Medical Center. Łączna cena sprzedaży udziałów wyniesie ok 24,3 mln euro.

Jak podano, wspólne przedsięwzięcie będzie polegać na budowie i zagospodarowaniu położonej w Warszawie nieruchomości, w tym wspólnej budowie wysokiej klasy budynków biurowych, z dodatkową powierzchnią handlową.

Umowę JV będą realizowały spółki Port Praski City II oraz Port Praski Medical Center. Będą one współkontrolowane przez Pantanomo oraz HB Reavis Holding (będą posiadać po 50 proc. udziałów tych spółkach).

HB Reavis Holding ma nabyć po 50 proc. udziałów w spółkach Medical Center i Port Praski City II za łączną kwotę 24,3 mln euro. Będzie ona podlegać korekcie w oparciu o wysokość kapitału obrotowego spółek JV w dniu zamknięcia transakcji oraz metraż finalnej powierzchni biurowej i handlowej wybudowanej na nieruchomości będącej przedmiotem projektu.

Nabycie przez HB Reavis Holding udziałów w spółkach JV będzie uzależnione od spełnienia się m.in. warunków zawieszających. W tym uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy.

„Spółka zaznacza, iż rozpoczęcie realizacji projektu, poza spełnieniem warunków zawieszających, wymagało będzie w kolejnym kroku uzyskania stosownych pozwoleń na budowę. Tym samym określenie precyzyjnych terminów i kosztów realizacji projektu w ramach biznesplanu dokonane zostanie przez wspólników w przyszłości” – napisano w komunikacie.

HB Reavis to spółka znana w Warszawie z budowy najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej – Varso Tower.

Port Praski. Plany pierwotne

Przypomnijmy, że były już plany budowy wieżowców w tej części Warszawy. We wrześniu 2020 roku, pracownia Maciej Kuryłowicz Architekci zaprezentowała wizualizację pierwszego wieżowca mającego znaleźć się w prawobrzeżnej części Warszawy. Miałby być ulokowany w Porcie Praskim, a jego przeznaczeniem byłby pierwszy w Polsce 6-gwiazdkowy hotel. Planowana wysokość to 100 metrów, a lokalizacja to bezpośrednie sąsiedztwo mostu Świętokrzyskiego, linii średnicowej i Stadionu Narodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...