15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaARCHITEKTURAForest - najnowsze zdjęcia z budowy w Warszawie

Forest – najnowsze zdjęcia z budowy w Warszawie

Inwestycja relizowana rzez HB Reavis przy Rondzie Zgrupowania AK „Radosław” w Warszawie rośnie w zaskakującym tempie. Kompleks Forest wiosną przyszłego roku osiągnie swoją docelową wysokość. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z budowy!

Kompleks Forest - listopad 2020
fot. facebook.com/HBReavis

Na budowie kompleksu trwa m.in. realizacja wieżowca, który będzie miał wysokość 120 metrów. Obecnie wieża ma już gotowych 18 z 28 pięter i osiągnęła wysokość 70 metrów. Docelowe 120 metrów wieża ma mieć wiosną 2021 roku. Wykonawca rozpoczął już montaż energooszczędnej fasady, a we wnętrzach trwają prace instalacyjne. Wieżowiec kompleksu Forest ma być gotowy pod koniec 2021 roku. – jak podaje urbanity.pl.

Widok od Ronda Radosława
fot. facebook.com/HBReavis

Wyjątkowa elewacja w Forest

Forest będzie pokryty niezwykle przezroczystym szkłem przeciwsłonecznym. Wysokie od podłogi po sufit okna mają specjalną potrójną powłokę srebra, która zagwarantuje pracownikom przejrzysty widok i optymalny komfort termiczny. Fasada zapewni ponadstandardowy dostęp światła dziennego do wnętrza budynków, jednocześnie stanowiąc barierę dla zbyt intensywnych promieni słońca. Dzięki tej innowacyjnej technologii Forest zmniejszy zużycie energii niezbędnej do ogrzewania zimą oraz klimatyzacji w lecie, redukując też prąd potrzebny dla sztucznego oświetlenia.

Kompleks Forest - listopad 2020
fot. facebook.com/HBReavis

Rozwiązania w celach ekologicznych

Rozwiązania projektowe w Forest mają na celu zmniejszenie śladu węglowego budynków poprzez m.in. ograniczenie zużycia surowców oraz wykorzystanie wody deszczowej. Zielone tarasy na dachu pozwolą na uprawę warzyw. Także będą wygodnym miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu, na czym bardzo zależy pracownikom w dzisiejszych czasach. Dzięki właściwościom prośrodowiskowym i dbałości o ludzkie samopoczucie, Forest to jeden z najbardziej zielonych projektów w Polsce, certyfikowany w międzynarodowych systemach BREEAMBREEAM Communities oraz WELL.

Kompleks Forest - listopad 2020
fot. facebook.com/HBReavis

Więcej o Forest

Forest zapewni zdrowe i kreatywne warunki pracownikom różnych pokoleń i specjalizacji – zarówno korporacjom jak i start-upom. Z myślą o tych pierwszych zaplanowano największą w stolicy powierzchnię biurową na jednym piętrze (niemal 8 000 mkw.). Młodzi przedsiębiorcy z kolei, docenią możliwość elastycznego wynajmu przestrzeni biurowej oraz dużą przestrzeń coworkingową i mniej formalną atmosferę miejsca, w którym życie toczy się również po godzinach pracy. Z myślą o lokalnej społeczności, na parterach ulokowane zostaną restauracje i kawiarnie, a pomiędzy budynkami – przechodni plac i tereny zielone wielkości dwóch boisk piłkarskich. Łącznie zasadzonych zostanie tu około 400 drzew i krzewów.

Kompleks z lotu ptaka
fot. facebook.com/HBReavis

Ukończenie pierwszego etapu projektu zaplanowano do końca 2020 roku – obecnie trwa realizacja nadziemnych kondygnacji budynków od strony ul. Burakowskiej. Wieżowiec, położony najbliżej Ronda Zgrupowania AK „Radosław”, zostanie oddany do użytku do końca 2021 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...