4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaNEWSForest rośnie i pokrywa się energooszczędnym szkłem

Forest rośnie i pokrywa się energooszczędnym szkłem

Budowa drugiej największej inwestycji HB Reavis w Warszawie osiągnęła kolejne kamienie milowe. Niższy budynek zielonego kampusu biurowego Forest ma już docelową wysokość, a konstrukcja sąsiedniej wieży liczy obecnie ponad 10. pięter. Biura w Forest wyróżnią się rozwiązaniami, które zapewnią zdrowe warunki pracy, w tym wyjątkowo ekologiczną szklaną elewacją.

Wyjątkowa elewacja

Forest będzie pokryty niezwykle przezroczystym szkłem przeciwsłonecznym. Wysokie od podłogi po sufit okna mają specjalną potrójną powłokę srebra, która zagwarantuje pracownikom przejrzysty widok i optymalny komfort termiczny. Fasada zapewni ponadstandardowy dostęp światła dziennego do wnętrza budynków, jednocześnie stanowiąc barierę dla zbyt intensywnych promieni słońca. Dzięki tej innowacyjnej technologii Forest zmniejszy zużycie energii niezbędnej do ogrzewania zimą oraz klimatyzacji w lecie, redukując też prąd potrzebny dla sztucznego oświetlenia.

Nasze biurowce zaoferują 78 000 mkw. przestrzeni pracy, gastronomię i lokale handlowe w parterach oraz ogólnodostępny dziedziniec pełen zieleni, gdzie zasadzone zostanie około 200 drzew i tyle samo krzewówBiura w Forest stworzą efektywne warunki pracy zarówno korporacjom, jak i młodym przedsiębiorcom. Pierwsze docenią największą w Warszawie powierzchnię biurową na jednym piętrze (8 000 mkw.). Podczas gdy drudzy chętnie skorzystają ze swobody przestrzeni coworkingowych i elastycznych warunków wynajmu.

Rozwiązania w celach ekologicznych

Rozwiązania projektowe w Forest mają na celu zmniejszenie śladu węglowego budynków poprzez m.in. ograniczenie zużycia surowców oraz wykorzystanie wody deszczowej. Zielone tarasy na dachu pozwolą na uprawę warzyw. Także będą wygodnym miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu, na czym bardzo zależy pracownikom w dzisiejszych czasach. Dzięki właściwościom prośrodowiskowym i dbałości o ludzkie samopoczucie, Forest to jeden z najbardziej zielonych projektów w Polsce, certyfikowany w międzynarodowych systemach BREEAMBREEAM Communities oraz WELL.

Ukończona i praktycznie w całości oszklona jestjuż konstrukcja niższego budynku położonego od strony ul. Burakowskiej, który będzie gotowy na początku 2021 roku. Co siedem dni o kolejne piętro rośnie wieżowiec położony w sąsiedztwie Ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Docelowe 120 metrów wysokości osiągnie wiosną 2021 roku.

Budowa kampusu biurowego Forest potrwa do końca 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...