6.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCICentral Point, warszawski biurowiec w rękach Colliers

Central Point, warszawski biurowiec w rękach Colliers

Colliers przejął w zarządzanie Central Point przy ul. Zielnej 37 w Warszawie. Biurowiec, wybudowany nad skrzyżowaniem dwóch linii metra, został oddany do użytku w listopadzie ubiegłego roku.

21-kondygnacyjny Central Point jest flagową warszawską inwestycją firmy Immobel Poland. Całkowita powierzchnia biurowca wynosi 19,4 tys. mkw., z czego 18 tys. mkw. przeznaczono na biura, a ponad 1 tys. mkw. na lokale handlowo-usługowe. Do dyspozycji najemców oddano 80 miejsc parkingowych zlokalizowanych na czterech podziemnych i dwóch naziemnych kondygnacjach. Budynek zaprojektowała pracownia Kazimierski i Ryba we współpracy z biurem Arquitectonica.

Usytuowanie w ścisłym centum miasta, tuż przy skrzyżowaniu dwóch głównych arterii – ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, czyni Central Point jednym z atrakcyjniej zlokalizowanych budynków biurowych w stolicy. W bezpośredniej okolicy znajdują się zarówno istotne historycznie obiekty. Takie jak: Pałac Kultury i Nauki czy sąsiedni budynek PAST-y – pierwszego warszawskiego wysokościowca. Jak i wiele restauracji, hoteli, sklepów, punktów usługowych, obiektów kulturalnych i sportowych. Ogromnym atutem budynku jest także łatwy dostęp do komunikacji publicznej. Czyli do metra, licznych przystanków tramwajowych i autobusowych, Dworca Centralnego i stacji kolei podmiejskiej Warszawa Śródmieście.

Inwestycja została zrealizowana z zachowaniem najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa, o czym świadczy uzyskany certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Budynek zapewnia m.in. punkty ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto udogodnienia dla rowerzystów, jak parking, szatnie i prysznice czy optymalny dostęp do światła dziennego, zapewniający komfortowe warunki pracy.

– Jesteśmy wdzięczni firmie Immobel Poland za zaufanie. Central Point jest już drugim projektem, po legendarnym Domu Handlowym SMYK (obecnie CEDET), który został przekazany w zarządzanie firmie Colliers. To dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że jakość naszych usług jest ceniona na rynku – mówi Agnieszka Krzekotowska, Partner, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...