19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSBiura HB Reavis wśród najczęściej wybieranych w Warszawie

Biura HB Reavis wśród najczęściej wybieranych w Warszawie

Polski oddział międzynarodowej firmy deweloperskiej HB Reavis podpisał w 2021 roku umowy obejmujące łącznie prawie 50 tys. mkw. powierzchni biurowej. To mocny sygnał dla rynku nieruchomości i pracodawców . Po okresie testowania różnych rozwiązań, organizacje podejmują wiążące decyzje, jak będą funkcjonować w kolejnych latach. Niezależnie od częstotliwości korzystania z biura, pozostaje ono centrum firmowych wydarzeń. Jest przestrzenią wspierającą wymianę informacji, nabywanie doświadczeń oraz integrację i współpracę w zespole.

Największa umowa zawarta w 2021 roku przez HB Reavis w Warszawie to blisko 16 tys. mkw. powierzchni. W Varso Tower wynajął je europejski oddział Box. Są to dostawcy usług chmurowych. Z rozwiązań wspierających produktywność i wellbeing, jakie oferuje wieżowiec powstający tuż przy Dworcu Centralnym, skorzystają też pracownicy dwóch renomowanych kancelarii prawnych. Mowa o CMS (7,5 tys. mkw.) oraz Greenberg Traurig (5 tys. mkw.).

„Ponad połowa Varso Tower jest już wynajęta. Wśród jego przyszłych użytkowników są profesje, które silnie bazują na relacjach międzyludzkich, ale też takie, które łatwo odnalazły się w warunkach pracy zdalnej, lecz wciąż potrzebują przestrzeni do bezpośrednich kontaktów i budowania kultury korporacyjnej. To świadczy o atrakcyjności całego projektu Varso Place – miejsca zaplanowanego z myślą o zdrowiu, kreatywności i dobrym samopoczuciu” – mówi Karol Wyka, dyrektor ds. wynajmu w HB Reavis Poland.

Ponad połowa Varso Tower od HB Reavis już wynajęta

Zakończenie realizacji najwyższego z trzech budynków Varso Place inwestor zaplanował w połowie roku. W jego wnętrzach trwają prace wykończeniowe. Sąsiednie budynki Varso 1 i 2, które inwestor oddał do użytku dwa lata temu, wynajęły różne firmy w 100%.

Pierwsze przeprowadzki w Forest

W 2021 roku w zielonym kampusie biurowym na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza (jego część jest ukończona) podpisano umowy na 12,1 tys. mkw. powierzchni. Od samego startu budowy wynajęto tutaj już ponad dwa razy tyle. To druga największa inwestycja HB Reavis w stolicy. Jest ona chętnie wybierana przez firmy, dla których dbałość o środowisko naturalne jest ważnym elementem strategii biznesowej, m.in. Puma, Sweco czy Vorwerk.

„Nasi klienci są w trakcie prac wykończeniowych. Wierzymy, że okres wiosenny będzie sprzyjał częstszemu korzystaniu z biur i odkrywaniu Forest. To bezpieczna przestrzeń pracy ze świetnym dostępem do komunikacji publicznej, zrealizowana zgodnie z ideą well-being 2.0. i oferująca nieszablonowe rozwiązania, jak np. pełne zieleni tarasy na dachu” – komentuje Karol Wyka.

Zielony Forest
Zielony Forest, fot. materiały prasowe

Oprócz prac aranżacyjnych w biurach poszczególnych najemców, w Forest trwa jeszcze budowa najwyższej części projektu. Czyli 120-metrowej wieży, która zakończy się wiosną.

Nowe projekty na radarze

Warszawa pozostaje dla HB Reavis jednym z kluczowych rynków w Europie. Równolegle z realizacją flagowych przedsięwzięć – Varso Place i Forest – firma aktywnie działa na rzecz pozyskania nowych działek inwestycyjnych.

HB Reavis jest jednym z liderów stołecznego rynku biurowego. Firma zrealizowała tu do tej pory budynki o łącznej powierzchni ponad 320 tys. mkw. do wynajęcia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...