21.3 C
Warszawa
środa, 12 maja, 2021
Strona główna NEWS Kanada: rekordowo smukły wieżowiec

Kanada: rekordowo smukły wieżowiec

Kanada, Szwajcarska firma Herzog & de Meuron oraz kanadyjskie studio Quadrangle przedstawiły plany dotyczące wyjątkowo smukłego, ale i wyjątkowo wysokiego budynku w Toronto: nowy wieżowiec wzniesie się na wysokość 324 m.

87-piętrowy Bay Street 1200 ma powstać w dzielnicy Yorkville, tam gdzie budowany jest obecny pretendent do tytułu najwyższego wieżowca w Kanadzie: 306-metrowy budynek nazwany The One (planowany rok zakończenia prac: 2022).

Kanada: The One
fot. Herzog & de Meuron

Kanada, rekordzista z wyjątkowym współczynnikiem

Nowy rekordzista miałby współczynnik konstrukcyjny 3:1, co oznacza, że jego długość byłaby około trzy razy większa od szerokości. Wyrenderowane wizualizacje wskazują, że smukła konstrukcja zdobiona będzie drewnem i warstwą szkła. Dodatkowo, architekci zaplanowali liczne przeszklenia wewnątrz budynku, a także specjalne okiennice, regulujące światło dzienne i ciepło.

Pierwszy poziomy wieżowiec został otwarty w Chinach!

Ponadto, jego rdzeń konstrukcyjny ma znajdować się na zachodniej fasadzie, aby maksymalnie zwiększyć powierzchnię użytkową płyty podłogowej.

Kanada: The One
fot. Herzog & de Meuron

Pierwszych 16 pięter Bay Street 1200 pełnić będzie funkcje handlowe i biurowe, powyżej znajdą się apartamenty: mniejsze, z jedną sypialnią, ale też większe – wręcz wielopiętrowe. Na trzech ostatnich piętrach zaplanowano restaurację i strefę rekreacji.

źródło: inżynieria.com
autor: Magdalena Januszek

O The One

Mający adres 1 Bloor Street West (na prestiżowym skrzyżowaniu ulic Yonge i Bloor w centrum miasta). Jest to budynek o 85 piętrach, gdzie znajdować się będą luksusowe mieszkania, hotel oraz sklepy. Zaprojektowano go przez światowej sławy firmę architektoniczną Foster + Partners z Core Architects.

Ma zostać ukończony do 2023 roku.

Będzie w nim 416 lokali o metrażu od 591 do 5 632 stóp kwadratowych.

Ceny lokali –  $779.900 do ponad $16.899.900.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...