15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSPierwszy poziomy wieżowiec został otwarty w Chinach!

Pierwszy poziomy wieżowiec został otwarty w Chinach!

Jedna z najbardziej oczekiwanych atrakcji roku w Chinach otwarto dla publiczności. Jest nią 250-metrowy Exploration Deck Viewing Gallery The Crystal Sky Bridge w Raffles City Chongqing. Poza 270-stopniową panoramą na Chongqing, goście wchodzą na szklany pokład. Jest najwyższym tego typu tarasem w zachodnich Chinach. Mogą oni podziwiać jednocześnie wspaniałe widoki na brąz rzeki Jangcy łączącej się z błękitem rzeki Jialing pod ich stopami.  

Ten 250-metrowy most powietrzny jest najwyższym na świecie mostem powietrznym łączącym największą liczbę wieżowców.

Wielokrotnie nagradzany projekt Raffles City Chongqing przybiera formę potężnego żagla pędzącego do przodu. Znajdduje się na historycznym terenie Chaotianmen, gdzie spotykają się rzeki Jangcy i Jialing.

Raffles City Chongqing
fot. materiały prasowe

Bezkonkurencyjny CapitaLand

Lucas Loh, Grupa CapitaLand: „Pionowo zbudowana nadrzeczna dzielnica miejska, Raffles City Chongqing, jest megastrukturą, której budowa zajęła siedem lat, a most Crystal sky jest jej główną atrakcją. Dlatego też jesteśmy przekonani, że Pokład Poszukiwawczy, który jest pierwszym elementem mostu The Crystal sky bridge, publiczność przyjęła dobrze. Pokład Poszukiwawczy jest pierwszą główną atrakcją, którą uruchomiono w Chongqing od czasu zniesienia blokady w całym kraju, a entuzjastyczne przyjęcie przez publiczność jest kolejną zachęcającą oznaką ożywienia nastrojów konsumenckich. Jako długoterminowy gracz na rynku nieruchomości w Chinach, CapitaLand będzie nadal koncentrować się na zachwycaniu konsumentów atrakcyjnymi i wysokiej jakości produktami i usługami,jednocześnie współpracując z naszymi partnerami, aby przyczynić się do ożywienia gospodarczego w kraju”.

Najdroższe mieszkania – w Azji. Czynsze w Nowym Jorku

Podróż wielu atrakcji

Zwiedzający rozpoczynają swoją podróż na Poziomie 1 od wystawy o tematyce poszukiwawczej, we współpracy z National Geographic. Pierwsza część wystawy przedstawia historię i rozwój Chongqing. Następnie prowadzi ona zwiedzających do ekspresowej windy, której dotarcie na szczyt zajmuje około 52 sekund. Kiedy winda otwiera się na poziomie 47, zwiedzający przejeżdżają do futurystycznego świata, który wyobraża życie na Marsie.  Na koniec wystawy, zwiedzający wchodzą do spokojnego, kieszonkowego parku. Na końcu wchodzą na odkryty pokład słoneczny z przezroczystą, szklaną podłogą i zachwycającymi widokami.

Singapur
fot. Capitaland

Pokład Poszukiwawczy jest częścią The Crystal, zamkniętego mostu pod gołym niebem, który jest połączony z sześcioma ośmioma wieżowcami Raffles City Chongqing – czterema 250-metrowymi wieżowcami u jego podstawy i dwoma przyległymi wieżowcami za pomocą mostów wspornikowych. Dzięki temu The Crystal otrzymał wyróżnienie jako najwyższy most powietrzny na świecie, łączący największą liczbę wieżowców.

Singapur
fot. Capitaland

Mierzący 300 metrów długości, 32,5 metra szerokości i 26,5 metra wysokości, o łącznej powierzchni 10 000 metrów kwadratowych. The Crystal nazwano również „poziomym wieżowcem” Raffles City Chongqing. Dodatkowo, oprócz Exploration Deck, w The Crystal znajduje się również The Private Club. Jest to jedyny w swoim rodzaju klub z dwoma basenami i szeroką gamą restauracji i barów w Sky Garden. Otwarcie Sky Garden w Singaprze zaplanowano na 3Q 2020.

Warto podkreślić, że w The Crystal, który mieści Exploration Deck, The Private Club i Sky Garden. Jest on również domem dla blisko 120 drzew.

źródło: Capitaland.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...