11 C
Warszawa
niedziela, 13 czerwca, 2021
Strona główna ARCHITEKTURA ZDJĘCIA: Niezwykłe ujęcia miasta Warszawa z wysokości (jest i Varso Tower)

ZDJĘCIA: Niezwykłe ujęcia miasta Warszawa z wysokości (jest i Varso Tower)

Pamiętacie wyjątkową mgłę, która spowiła warszawskie centrum w ubiegłą niedzielę? Zarowno dla tych, którzy nie mieli okazji obserwować tego zjawiska na żywo jak i dla tych, którzy byli w Warszawie nasz dron wybrał się na wysokość zadania. Mamy dla Was niezwykłe zdjęcia wieżowców ponad chmurami, na tle błękitu nieba.

Zdjęcia - Warszawa we mgle
fot. wiezowce.pl

Perspektywa lotu ptaka – zdjęcia

Już ostatnio informowaliśmy Was, że Varso Tower osiągnie swoja docelową wysokość 230-metrów do dachu jeszcze w grudniu br.. Wtedy też rozpocznie się montaż iglicy poza konstrukcją budynku. Na tytułowym zdjęciu widać kto niepodważalnie zdominował skyline miasta Warszawa.

Zdjęcia - Warszawa we mgle
fot. wiezowce.pl

Nie możemy jednak zapominać o niezwykle charakteystycznym kształcie Pałacu Kultury i Nauki, który w tym roku skończył 65 lat.

Zdjęcia - Warszawa we mgle
fot. wiezowce.pl

Między mgłą wyładnia się również niezwykły i równie wysoki żagiel Złotej 44. W tym roku sprzedano tam najdroższy apartament, a ponadto jej lokatorem został Kuba Błaszczykowski. Za żaglem widać InterContinental i zlokalizowany przy Rondzie ONZ wieżowiec Rondo 1.

Zdjęcia - Warszawa we mgle
fot. wiezowce.pl

Warszawa we mgle
zdj. wiezowce.pl

Warszawa we mgle
fot. wiezowce.pl

Powyższe zdjęcie może obrazować różnicę wysokości między Złotą 44, a Varso Tower – pierwszy z nich ma 192 metry, a wysokość drugiego można w tym momencie szacować na ok. 220 metrów. Jednak z iglicą, Varso Tower będzie miało aż 310 metrów, będąc w ten sposób najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Przy Varso Tower pracę rozpoczęły dwa żurawie, które w grudniu rozpoczną fragmentaryczny montaż iglicy. Zastanawialiście się jakie widoki towarzyszą operatorom żuratwii przy Varso? Mamy specjalnie dla Was zdjęcia Adriana Dziubałko – operatora żurawia pracującego przy Varso. Koniecznie odwiedźcie ten LINK.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...