25.2 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaNEWSWarszawa. 130-metrowy Chopin Tower od Ghelamco

Warszawa. 130-metrowy Chopin Tower od Ghelamco

Tegoroczne targi nieruchomości MIPIM w Cannes z niespodzianką od Ghelamco dla stolicy. Inwestor ponownie chce zmienić skyline miasta Warszawa. Tym razem zaprezentował projekt zupełnie nowego wieżowca, który stanąć ma zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej w miejscu stawu. Robocza nazwa 130-metrowej wieży to Chopin Tower.

Pierwsza wizualizacja wieżowca Chopin Tower u zbiegu ul. Grzybowskiej i Wroniej. W tle po prawej widać będący w trakcie budowy wieżowiec The Bridge. fot. materiały inwestora
Pierwsza wizualizacja wieżowca Chopin Tower u zbiegu ul. Grzybowskiej i Wroniej. W tle po prawej widać będący w trakcie budowy wieżowiec The Bridge. fot. materiały inwestora
Ghelamco podsumowuje rok
Ghelamco podsumowuje rok, fot. materiały prasowe

Plac Europejski przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie to już dobrze rozeznany przez Ghelamco teren. Najpierw zbudował tam 220-metrowy wieżowiec Warsaw Spire, a w ubiegłym roku 174-metrowego The Bridge. Kolejny ma być Chopin Tower ze 130 metrami wyokości.

Koncepcję wieżowca zaprezentowała Wyborcza.pl, informując jednocześnie, że za projekt odpowiedzialne jest biuro architektoniczne PBPA Projekt, którym kieruje Adam Wagner. To ta sama pracownia, która bierze udział w realizacji The Brdige. Z relacji wiadomo, że realizowany będzie inny projekt niż przedstawiony na wizualizacjach koncept. Obecnie trwają prace nad nowym projektem, jednak jego wymiary i funkcja pozostaną bez zmian. Inwestycja ta zaoferuje nowoczesne powierzchnie biurowe, uzupełnione o powierzchnie handlowo-usługowe. Co więcej, nowy biurowiec będzie połączony podziemną halą garażową z powstającym wieżowcem The Bridge.

Chopin Tower skutecznie usunie zieleń?

Co wzbudza kontrowersje, jak piszą dziennikarze Wyborczej, to lokalizacja wieżowca. Obecnie w tym miejscu znajduje się staw z egzotycznymi drzewami. Ich część już inwestor przeniósł na Pole Mokotowskie ze względu na budowę The Bridge. Teraz, w związku z budową nowego wieżowca z pewnością przesadzone zostaną i pozostałe. Czy to więcej tyle z zielenią, którą obiecywał inwestor na Placu Europejskim?

Plac Europejski, Wywóz drzew
Plac Europejski, Wywóz drzew, fot. materiały prasowe
Drzewa z placu Europejskiego w drodze do parków
Drzewa z placu Europejskiego w drodze do parków, fot. materiały prasowe

W rozmowie z „Wyborczą” Jarosław Zagórski z Ghelamco zapewnia, że „element wodny będzie uwzględniony w nowym projekcie. Na nowym placu zmieści się nawet więcej drzew niż dotychczas”. Inwestor nie podaje jednak dokładnego harmonogramu budowy biurowca. Wiadomo, że budowa rozpocznie się najwcześniej w 2025 roku, kiedy ukończony zostanie The Bridge.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...