-5.8 C
Warszawa
czwartek, 30 listopada, 2023
Strona główna NEWS Budowa The Bridge postępuje. Wieżowiec niebawem wyjdzie ponad ziemię

Budowa The Bridge postępuje. Wieżowiec niebawem wyjdzie ponad ziemię

Budowa wieżowca The Bridge weszła w kolejny etap. Ukończona została płyta fundamentowa pod wieżą i częścią garażową budynku oraz rozpoczęto konstrukcję elementów trzonu wieżowca. Najnowszy projekt Ghelamco przy placu Europejskim docelowo mierzyć będzie 174 metry.

Budowa wieżowca od Ghelamco przy pl. Europejskim
Budowa wieżowca od Ghelamco przy pl. Europejskim, fot. materiały prasowe

Obecnie realizowana jest konstrukcja części podziemnej The Bridge. Specjaliści z Ghelamco prace wykonują metodą podstropową. Technika ta jest jedną z bardziej skomplikowanych, ale też najbezpieczniejszych. Wykonywane i podkopywane są górne stropy, następnie niższe, aż do płyty fundamentowej wieżowca. Do jej wykonania posłużył niskoemisyjny beton Vertua®. Produkt dostarczony przez CEMEX pozwala na znaczącą redukcję emisji dwutlenku węgla w porównaniu z betonem referencyjnym. Ograniczając tym samym ślad węglowy powstającego budynku.

– Budujemy najbardziej zaawansowany technologicznie i ekologiczny wieżowiec w Polsce. Potwierdzeniem tego już teraz są otrzymane w czerwcu prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore, które zdobyliśmy jako pierwsi w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskując najwyższą możliwą punktację. Nasz projekt połączy przyszłość z przeszłością, oferując najemcom niepowtarzalny klimat i jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania, jakie mogą być dostępne w biurowcu – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Budowa wieżowca od Ghelamco przy pl. Europejskim
Budowa wieżowca od Ghelamco przy pl. Europejskim, fot. materiały prasowe

Liczący 40 pięter wieżowiec połączony zostanie z dawną siedzibą wydawnictwa Bellona. Dzięki temu powstanie symboliczny most łączący minioną architekturę ze współczesną.

Przewidywany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 

O The Bridge

Wieżowiec, który zaprojektowała uznana holenderska pracownię architektoniczną UNStudio, będzie posiadać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. W budynku inwestor zastosuje autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który służy do inteligentnego zarządzania obiektem. Pozwala on m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem, aby było wolne od smogu. Elementem systemu jest aplikacja mobilna. Umożliwia ona m.in. poruszanie się po budynku bez karty dostępu czy rezerwację sal, biurek i miejsc parkingowych. W The Bridge architekci zastosowali też specjalne rozwiązania zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów. W tym m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Ponadto w obiekcie inwestor wdroży nowatorską technologię pozwalająca na znaczące zminimalizowanie zużycia wody.

The Bridge - Ghelamco, Warszawa
The Bridge – Ghelamco, Warszawa, fot. materiały prasowe

The Bridge zaoferuje przyszłym użytkownikom łącznie 47 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. A na 40 piętrze wieżowca znajdzie się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek inwestor wyposaży w około 280 miejsc parkingowych. W tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, a także specjalny parking dla elektrycznych jednośladów – rowerów i hulajnóg – z 31 punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami.

W przyszłości od strony ulicy Grzybowskiej, w miejscu gdzie dotychczas znajdował się parking, powstanie park kieszonkowy. W ten sposób wejście do The Bridge prowadzić będzie przez zielony skwer. A sam plac Europejski zbliży się do ulicy Towarowej i Grzybowskiej. Skąd przez lobby wieżowca będzie można przedostać się na jego główną część.

Najnowszy projekt Ghelamco certyfikowany będzie w systemach WELL, WELL Health Safety Rating, BREEAM, DGNB, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...