9.5 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022
Strona główna NEWS Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards

Warsaw UNIT najlepszym budynkiem biurowym według European Property Awards

Warsaw UNIT, liczący ponad 200 m wieżowiec zrealizowany przez Ghelamco Poland i zaprojektowany przez Polsko Belgijską Pracownię Architektury PROJEKT, został nagrodzony w prestiżowym konkursie European Property Awards 2022-2023 aż dwoma statuetkami: jako najlepszy biurowiec w Polsce, a także za najlepszą architekturę wśród budynków wysokościowych.

Warsaw UNIT
Warsaw UNIT, fot. materiały prasowe

Drapacz chmur Warsaw UNIT zwyciężył w kategoriach: Office Development oraz Commercial High Rise Architecture. Nagrody European Property Awards są wyrazem uznania dla najwyższych osiągnięć firm działających we wszystkich sektorach branży nieruchomości. Od ponad 20 lat eksperci związani z rynkiem przyznają prestiżowe wyróżnienia najbardziej nowatorskim i oryginalnym budynkom komercyjnym oraz mieszkalnym w Europie.

Najwyższe oceny

Wieżowiec jury deceniło za najwyższej klasy rozwiązania technologiczne i ekologiczne, które znacząco zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowników budynku. Jury nagrodziło również projekt architektoniczny wieżowca. Jego sylwetka z charakterystycznym narożnikiem tworzy wielkomiejską dominantę i doskonale oddaje charakter dynamicznie rozwijającej się, biznesowej części Warszawy.

– To kolejne tak znaczące wyróżnienia dla Warsaw UNIT, z których jesteśmy bardzo dumni. Nasz wieżowiec został zaprojektowany w taki sposób, aby stworzyć najlepsze środowisko pracy. W swoich projektach stawiamy nie tylko na nowoczesną architekturę. Wszystkie udogodnienia tworzone są z myślą o spełnieniu najwyższych standardów technologicznych, ekologicznych i zadowoleniu najbardziej wymagających najemców. Warsaw UNIT z pewnością należy do najlepszych biurowców w Europie, co potwierdzają liczne prestiżowe nagrody, w tym European Property Awards mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

– Ogromną motywacją w pracy architekta jest to, kiedy wiele lat tworzenia koncepcji, rozwiązywania zagadek projektowych i pracy sztabu ludzi zostaje nagrodzone tak prestiżową nagrodą jak European Property Awards. Wiemy wtedy, że to co tworzymy – czyli to co jest integralną częścią miasta – jest docenione i spotyka się z tak pozytywnym odbiorem. Jest to przecież otoczenie setek tysięcy ludzi, którzy pracują w budynkach biurowych, przejeżdżają przy nich czy przechodzą spacerując obok i zarówno są jego bezpośrednimi użytkownikami, jak i po prostu obserwatorami rozwijającej się kompozycji urbanistycznej Warszawy – a my architekturę tworzymy dla każdego z tych odbiorców. Każde słowo uznania utwierdza nas, jak warto było pochylić się nad każdym architektonicznym detalem i przemyśleć każde rozwiązanie, bo dopiero zbiór tych najmniejszych składowych dał efekt, który doceniają najwybitniejsi jurorzy. Jesteśmy bardzo wdzięczni i czujemy się zaszczyceni, że projekt Warsaw UNIT został tak wysoce doceniony – mówi architekt Adam Wagner, prezes Polsko Belgijskiej Pracowni Architektury PROJEKT.

Międzynarodowy finał konkursu odbędzie się w lutym 2023 roku. Na gali w Londynie dowiemy się, które projekty otrzymają tytuł najlepszych w Europie. 

O Warsaw UNIT

202-metrowy Warsaw UNIT jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i ekologicznym budynkiem biurowym w Polsce. Doskonale wpisuje się w strategię ESG firmy Ghelamco. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty, m.in. w systemie BREEAM. W nim jako pierwszy wysokościowiec w Polsce otrzymał najwyższą możliwą ocenę Outstanding. A także WELL Health-Safety Rating, WELL v2 (precertyfikacja). Czy Green Standard Building oraz „Obiekt bez barier”, co oznacza pełne przystosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Warsaw UNIT posiada opracowany przez Ghelamco system operacyjny Signal OS z własną aplikacją, rozwiązania antypandemiczne. Ponadto stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, rozbudowaną infrastrukturę rowerową czy systemy oszczędzania energii i jej odzyskiwania. Będzie też pierwszym wieżowcem zasilanym w 100% czystą energią. Dzięki temu inwestor obniży emisję CO2 w całym cyklu życia budynku o ponad połowę. To efekt ogłoszonego przez Ghelamco w maju tego roku programu budowy farm fotowoltaicznych.

Wieżowiec Ghelamco jest jednocześnie niezwykle imponujący dla oczu podziwiających go warszawiaków oraz turystów. Charakteru budynkowi dodaje tzw. smocza łuska – falująca na wietrze, efektowna instalacja będąca częścią fasady, która reaguje na każdy podmuch wiatru. Największą atrakcją Warsaw UNIT jest Skyfall Warsaw – podniebny, w pełni przeszklony taras widokowy z opadającą podłogą, gwarantujący gościom niezapomniane przeżycia.

Za projekt architektoniczny wieżowca odpowiada Polsko Belgijska Pracownia Architektury Projekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...