9.5 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022
Strona główna NEWS Waldorf Astoria Residences Miami. Wieżowiec czy układanka z klocków?

Waldorf Astoria Residences Miami. Wieżowiec czy układanka z klocków?

Waldorf Astoria w Miami – geometryczny wieżowiec ma powstać w Stanach Zjednoczonych. Ma być pierwszym superwysokim drapaczem chmur w mieście. Budynek ma być zarządzany przez markę będącą siecią hoteli. 

Skyline Miami z nowym wieżowcem
Skyline Miami z nowym wieżowcem, fot. materiały prasowe

Waldorf Astoria Miami ma mieć 100 kondygnacji i osiągnie wysokość 319,7 metrów. Jest to znacznie powyżej 300-metrowego progu, którym określa się na świecie drapacze chmur jako bardzo wysokie. Dla porównania, nasz najwyższy w Polsce, a także Unii Europejskiej, Varso Tower mierzy 310 metrów wysokości (włącznie z iglicą). Zdaniem dewelopera, jeśli zostanie ukończony zgodnie z harmonogramem w 2026 r., będzie to pierwszy superwysoki drapacz chmur wybudowany w Miami.

Pracownia Sieger Suarez Architects współpracowali z Carlosem Ott, aby zrealizować projekt wraz z PMG, deweloperem stojącym za 111 W 57th Street, najcieńszym wieżowcem na świecie ukończonym niedawno na Manhattanie. „Waldorf Astoria to legendarna marka i chcieliśmy, aby projekt strzelistej wieży kontynuował jej dziedzictwo w Miami” – powiedział Charles Sieger, współzałożyciel Sieger Suarez Architects. „Poczucie transcendencji kierowało większością naszego procesu projektowania i właśnie to postanowiliśmy osiągnąć dzięki Waldorf Astoria Residences Miami”.

Basen w wieżowcu
Basen w wieżowcu, fot. materiały prasowe

Rzeźba jakiej nie widziało Miami

Wieżowiec będzie zlokalizowany przy 300 Biscayne Boulevard w centrum Miami i według projektu składa się z dziewięciu przesuniętych sześcianów. Mają one podkreślić „zawieszenie w powietrzu” i wysokość konstrukcji.

„Koncepcją było stworzenie kultowej rzeźby, która przeciwstawiałaby się prawom grawitacji, umieszczając różne bloki w różnych pozycjach, co dodatkowo tworzyło unikalne widoki z każdej przestrzeni” – powiedział Carlos Ott. „Bardzo smukła bryła wymaga centralnego rdzenia, aby poradzić sobie ze skręcaniem spowodowanym silnymi wiatrami w okolicy”.

W obiekcie mieścić się będzie zarówno pięciogwiazdkowy hotel, jak i prywatne rezydencje, zarządzane przez Hilton Management Services. Najwyższe apartamenty będą miały wysokość aż 3,4 metra. W planach uwzględniono apartamenty jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe. Inne udogodnienia obejmą sale konferencyjne, lobby tylko dla mieszkańców, basen w stylu kurortu i kabinę. A także pełne spa i centrum fitness.

Wnętrze wieżowca
Wnętrze wieżowca, fot. materiały prasowe

Wnętrze wieżowca
Wnętrze wieżowca, fot. materiały prasowe

 

źródło: dezeen.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...