11 C
Warszawa
niedziela, 13 czerwca, 2021
Strona główna NEWS VIDEO: Wspomnienie lata w mieście Warszawa

VIDEO: Wspomnienie lata w mieście Warszawa

Pamiętacie jeszcze ciepłe lato? Mimo, że Warszawa spowita jest teraz zimnem, nasz dron pomoże Wam przenieść się do wspomnień z pięknego upalnego lata w stolicy. Koniecznie zobaczcie video nagrane przy zachodzie Słońca.

Skyline miasta Warszawa nie jest jeszcze aż tak rozwinięty jak teraz. Na nagraniach z lata widać jak bardzo urósł od tego czasu Varso Tower. W najbliższym czasie ma on osiągnąć swoją wysokość docelową (230 metrów do dachu). Na nagraniu natomiast widać, że jest jeszcze wyraźnie poniżej linii pozostałych warszawskich wysokościowców. Miasto widziane jest z perspektywy Pragi Północ, a wyraźnie wybija się Most Świętokrzyski. Jest to chyba jedna z najlepszych perspektyw obserwacyjnych – poniżej skyline’u miasta przepływa majestatyczna Wisła.

Obejrzyjcie więcej nagrań na naszym kanale na YouTube.

Nowy skyline miasta Warszawa

Skyline stolicy może niedługo ulec kolejnemu przeobrażeniu. Jak podaje Property Insider w otoczeniu Varso Tower i Złotej 44 mogą wyrosnąć kolejne nowe wieżowce. Warszwski ratusz jest w trakcie rozpatrywania wniosku o wydanie warunków zabudowy przy Złotej 48/54 na budowę dwóch wieżowców. Czy Varso Tower będzie więc miało konkurencję?

Koncepcję zabudowy przygotowuje biuro Epstein na zlecenie Orbisu, który jest w posiadaniu tej działki. Obecnie przy ul. Złotej 48/54 stoi Hotel Mercure Warszawa Centrum. Inwestor zburzyłby budynek i zastąpił nowymi, wyższymi budynkami. Wyższy z nich, o przeznaczeniu biurowym sięgnąłby wysokości 245 metrów (do dachu) i 57 kondygnacji. Niższy – hotelowy – 190 metrów i 54 kondygnacji. Wspólne podium dla dwóch budynków składałoby się z pięciu kondygnacji nadziemnych o wysokości 31 metrów. Na części podziemnej inwestor ulokowałby parking. Inwestycja zupełnie zmieniłaby wygląd tej okolicy, a warszawskiemu centrum nadałaby jeszcze bardziej wielkomiejskiego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...