32.6 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaNEWSVIDEO: Varso Tower góruje nad Warszawą

VIDEO: Varso Tower góruje nad Warszawą

Varso Tower to najwyższy powstający budynek w krajach Unii Europejskiej. Jego docelowa wysokość z iglicą to zawrotne 310 metrów. Jak ostatnio pisaliśmy – już w czerwcu budowa przekroczyła symboliczną wysokość 200 metrów. Oznaczało to pracę na 48 kondygnacji. Specjalnie dla Was nagraliśmy jak Varso Tower góruje na tle warszawskiego nieba. Zobaczcie to niezwykłe video!

Król musi ustąpić

Warszawa, 2013
fot. Wikipedia

Tak wyglądała stolica w 2013 roku – widziana od przeciwnej strony, bo od Mostu Siekierkowskiego. Nieustannie królujący nad skylinem Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, wkrótce będzie musiał oddać koronę i tytuł budującemu się nieopodal Varso Tower. Niezwykły kompleks powstaje dzięki pracom słowackiej firmy – HB Reavis. Różnica między dwoma wieżowcami wyniesie aż 73 metry! Co warto podkreślić to, że z ostatniego piętra Varso Tower, będziemy mogli spoglądać z góry na Pałac Kultury.

Cisza przed burzą na video

Materiał nagrany został z lotu ptaka – wszystko to dzięki możliwościom drona. Niezwykłego charakteru nadaje nadciągająca burza, atmosfera jest wyraźnie napięta. Ciężkie chmury podkreślają warszawski skyline, który nieustannie się zmienia. Z każdym dniem przyjmuje on innego kształtu, rosnąc w oczach. Miasto ujęliśmy z północy, od strony Mostu Gdańskiego. Centrum Warszawy i wszystkie jej wieżowce wyglądają z tej perspektywy naprawdę imponująco. Świetnie widać w jak szybkim tempie rośnie stolica.

Warto podkreślić, że na video widać nie tylko rosnące Centrum, ale i okolice Ronda Daszyńskiego oraz Mennica Legacy Tower – znajdującą się pomiędzy.

Niezwykła Warszawa z lotu ptaka

Wieżowce zostaną puste?

Przez pandemię koronawirusa, wiele z firm przełączyło się na pracę zdalną. Polska przoduje jednak w runku biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z wynikami raportu „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2020”, przygotowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) we współpracy z JLL, Mercer, Randstad Polska oraz Randstad Sourceright, w 2019 roku całkowita nowoczesna powierzchnia biurowa w Polsce wynosiła ponad 11 milionów m2, a kolejne 1,7 miliona m2 było w budowie. Z kolei współczynnik niewynajętych powierzchni wynosił 8,7 proc.

Raport Future Business Institute „Praca zdalna – rewolucja, która się przyjęła, teraz czas na zmiany” jasno pokazuje, że 73% ankietowanych pracuje w modelu w pełni zdalnym. Co więcej, po zakończeniu pandemii 75% i 12% ankietowanych chce kontynuować pracę w modelu częściowo lub w pełni zdalnym. Jak wpłynie to na rynek nieruchomości biurowych w Polsce? Ciężko to w tym momencie ocenić, ale warszawskie wysokościowce nieustannie rosną – i tak pewnie pozostanie, do zakończenia tych inwestycji.

Warszawa - video skyline
Zbigniew Sujak Cameraman
dla www.wiezowce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...