5 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaNEWSSkysawa: pierwszy budynek już z wiechą

Skysawa: pierwszy budynek już z wiechą

Pierwszy budynek warszawskiego kompleksu biurowo-handlowego Skysawa osiągnął docelową wysokość. Inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości jest realizowana przy ulicy Świętokrzyskiej 36 w Warszawie będzie składać się z dwóch części. Niższej liczącej od czterech do dziewięciu kondygnacji naziemnych oraz 155-metrowej wieży. Nowoczesny kompleks zaprojektowała pracownia Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.

SKYSAWA: budynek A

Pod koniec września zakończyła się budowa żelbetowej konstrukcji budynku A kompleksu SKYSAWA. Obecnie realizator wykonuje fasadę budynku, a wewnątrz prowadzone są prace murowe, izolacyjne i instalacyjne. Równocześnie trwa budowa pierwszych kondygnacji naziemnych wieży (budynek B) oraz budowa podziemnego przejścia, które połączy kompleks ze stacją metra Rondo ONZ.

Za nami ważny etap budowy SKYSAWA. Budynek A kompleksu nabrał już docelowego kształtu i wkrótce będzie można zobaczyć pierwsze fragmenty jego elewacji, którą montujemy od strony ulicy Twardej. Cieszy nas tak szybki postęp prac. Dzięki niemu, z tygodnia na tydzień, można obserwować, jak zmienia się reprezentacyjny fragment ulicy Świętokrzyskiej. – powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Skysawa
fot. materiały inwestora

O inwestycji

SKYSAWA to jedna z najszybciej powstających inwestycji biurowych w Warszawie. Wszystkie kondygnacje naziemne budynku A wybudowano w dziewięć tygodni. Wieża SKYSAWA zostanie zbudowana w krótszym, bo czterodniowym cyklu, dzięki zastosowaniu technologii trzonu samowznoszącego. – powiedział Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR S.A., generalnego wykonawcy wieżowca.

Nowoczesny kompleks biurowo-handlowy Skysawa zaprojektowała pracownia Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury. Zależało nam na stworzeniu budynku, który w swoim otoczeniu wyróżniałby się lekkością. Stąd pomysł na delikatny podział elewacji, która wykonana będzie z transparentnych płaszczyzn wzbogaconych o elementy z betonu architektonicznego i aluminiowe żyletki. – mówi Alicja Górecka, architekt z Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...