4.3 C
Warszawa
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSSkanska przyspiesza redukcję śladu węglowego

Skanska przyspiesza redukcję śladu węglowego

Skanska aktualizuje swój cel klimatyczny. Do 2030 roku Grupa zredukuje emisję własną dwutlenku węgla aż o 70%. Poprzednim celem było redukcja o 50% do roku 2030. Zmiana wcześniejszego założenia, wynika z potrzeby natychmiastowego przyspieszenia działań na rzecz ochrony klimatu.

Zielona ściana w Generation Park Y
Zielona ściana w Generation Park Y, fot. materiały prasowe

Skanska zmniejszyła już emisję CO2 o 40% – w stosunku do roku 2015 – przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów. Cel związany z osiągnięciem pełnej neutralności węglowej do roku 2045 pozostaje aktualny.

Najnowszy raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) udowadnia, że musimy kontynuować działania w kierunku drastycznego ograniczania emisji dwutlenku węgla – podkreśla Anders Danielsson, prezes Skanska AB. – Nasze inicjatywy realizowane na wszystkich rynkach przybliżają nas do celu, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej w całym łańcuchu wartości do roku 2045. Oferując prośrodowiskowe rozwiązania, pomagamy także klientom osiągać ich własne cele klimatyczne. Dodatkowo działania na rzecz minimalizacji emisji gazów cieplarnianych idą w parze ze zwiększoną wydajnością, lepszym wykorzystaniem zasobów i niższymi kosztami, a także zaspokajaniem potrzeb naszych partnerów biznesowych – dodaje Anders Danielsson.

Celem Skanska jest osiągnięcie zerowej emisji netto dwutlenku węgla. Zarówno w ramach własnej działalności, jak i w całym łańcuchu wartości, nie później niż w roku 2045. Jednym z etapów tego procesu jest zmniejszenie emisji własnej o 70% do 2030 roku. – Sektor budowlany odpowiada za 40% światowej emisji dwutlenku węgla, związanej z wykorzystaniem energii – mówi Lena Hök, Senior Vice President Sustainability w Grupie Skanska. – Jest to poważny problem, dlatego chcemy być częścią jego rozwiązania. Duża ilość emisji pochodzi z produkcji materiałów takich jak beton, stal i asfalt, a także z użytkowania budynków. Osiągnięcie neutralności węglowej wymaga wdrażania innowacji i współpracy z wieloma partnerami. Chcielibyśmy również, aby bardziej rygorystyczne wymagania klimatyczne były normą w zamówieniach publicznych – dodaje Lena Hök.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...