3.5 C
Warszawa
wtorek, 2 marca, 2021
Strona główna NEWS Nowości z placu budowy Varso Tower tylko u nas!

Nowości z placu budowy Varso Tower tylko u nas!

Kompleks Varso Place powstaje w Warszaie przy ulicy Chmielnej. Najwyższym elementem tej inwestycji będzie Varso Tower, którego docelowa wysokośc z iglicą to 310 metrów. Uczyni go to najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Specjalnie dla Was, mamy najnowsze informacje z placu budowy.

Varso Place
fot. facebook.com/hbreavisPL

Pod koniec sierpnia pisaliśmy, że Varso Tower osiągnął 220 metrów wysokości – czyli zostało mu zaledwie 10 metrów do dachu. Już wtedy był najwyższym budynkiem w stolicy, wyraźnie dominując jej skyline. Wtedy też, nasz dron wybrał się na wysokość zadania i nagrał budynek z bliska.

Jak dowiedzieliśmy się u inwestora HB Reavis, rozpoczął się już montaż iglicy. Trwają prace polegające na wmontowaniu jej w budynek, a oznacza to, że nie wystaje ona jeszcze ponad dach budynku. Montaż iglicy ponad dachem rozpocznie się gdy wieżowiec osiągnie docelową wysokość. Warto podkreślić, że nie będzie ona montowana w całości, a w mniejszych częściach. Osiągnięcie 230 metrów wysokości jest planowane już niedługo – pozostańcie z nami, na pewno o tym poinformujemy.

Bezpieczne biuro w Varso Place

Varso Place
fot. materiały prasowe

Varso Place, jako jeden z pierwszych projektów o takiej skali w Europie, zostało precertyfikowane w systemie WELL, który ocenia wpływ budynków na ludzkie zdrowie. Wprowadzono listę rozwiązań, dzięki którym użytkownicy ich przestrzeni w pracy mogą czuć się bezpiecznie także w czasach pandemii.

Wieża z widokiem na Europę

Varso Tower
fot. materiały prasowe

W Varso 1 i Varso 2 znajduje się nowoczesna przestrzeń biurowa, coworkingowa, powierzchnie handlowo-usługowe oraz powstanie pierwszy w Polsce czterogwiazdkowy hotel NYX. Varso 1 i Varso 2 o wysokości ponad 80 i 90 metrów o łącznej powierzchni 75 tys. mkw. są niemal w całości wynajęte. Na parterach powstaje ogólnodostępny pasaż z ofertą gastronomiczną, sklepami i usługami. Na szczycie Varso Tower będzie się znajdował panoramiczny otwarty taras widokowy i ekskluzywna trzypoziomowa restauracja. Znacznie przewyższy dostepny obecnie taras widokowy z Pałacu Kultury i Nauki.

Varso Tower
fot. materiały prasowe

Varso Tower
fot. materiały prasowe

O Varso Place

Realizacja takiego miejsca jak Varso Place – najwyższego budynku w Unii Europejskiej – to marzenie wielu architektów i inżynierów. Najnowocześniejsze technologie, starannie dobrane materiały wykończeniowe, świetnie wyposażone i zdrowe biura. Tworzymy nie tylko prestiżowe centrum biznesowe, ale też przestrzenie dostępne dla każdego. W efekcie od bezpośredniego otoczenia naszych budynków, które stanie się bardziej uporządkowane i przyjazne pieszym, poprzez zadaszony pasaż z restauracjami i sklepami, po spektakularny, publiczny taras widokowy na szczycie Varso Tower. Ponadto skala pozytywnych zmian, jakie czekają tę część centrum Warszawy jest ogromna. – mówi Marcin Chruśliński, Development Manager.

Varso Place
fot. materiały prasowe

Varso Place
fot. materiały prasowe

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...