21.3 C
Warszawa
środa, 12 maja, 2021
Strona główna ARCHITEKTURA Londyński Sky Pool London z oficjalną datą otwarcia

Londyński Sky Pool London z oficjalną datą otwarcia

Podniebny basen między dwoma budynkami – czy to możliwe? Tak, w Londynie realizowana jest właśnie taka inwestycja i znana jest jej planowana data otwarcia. Sky Pool London to szklany basen na wysokości 35 metrów.

Sky Pool Londyn
fot. Embassy Gardens

Podniebne pływanie

Łączyć będzie on dwa dziesięcio piętrowe budynki kompleksu mieszkalnego Embassy Gardens. Zaprojektowano go tak, że pływający będzie znajdował się wysokości 35 metrów, a szklane wykończenie pozwoli spojrzeć w dół. Co ciekawe, do jego stworzenia użyto rekordowo dużego bloku akrylu. Basen w całości inwestor sprowadził z Colorado do Wielkiej Braytani w czasie aż trzech tygodni. Inwestycja była długo opóźniana w realizacji, jednak oficjalnei przystąpiono do montażu basenu.

Sky Pool - Londyn
fot. Embassy Gardens

Basen Sky Pool zgodnie z planem inwestor wypełni 148 tysiącami litrów wody. W Embassy Gardens będzie można skorzystać również z nowoczesnego SPA umieszczonego na dachu jednego z budynków. Basen miał być gotowy już latem 2020 roku, jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Nowa data otwarcia to jesień 2021 roku.

Sky Pool - Londyn
fot. Embassy Gardens

Inna realizacja w Anglii

Dla odważnych, którzy nie boją się pływania na wysokościach Londyn ma jeszcze jedną atrakcję. Jest nią basen na dachy 55-piętrowego hotelu Infinity London. Ma on 600 litrów, jest przeźroczysty, a całość inwestor chce wykonać ze szkła. Specjalna technologia zapobiega wylewaniu się wody na ulice i reguluje jego temperaturę. Niecodziennym rozwiązaniem jest sposób ogrzewania, a mianowicie hotel użyje energię odpadową z systemy klimatyzacji budynku. Jest to spora oszczędność energii, a także rozwiazanie ekologiczne.

Basen na Infinity Hotel London
fot. newatlas.com

źródło: Noizz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...