-5.8 C
Warszawa
czwartek, 30 listopada, 2023
Strona główna ARCHITEKTURA Liebian Mansion w Chinach z 100-metrowym wodospadem

Liebian Mansion w Chinach z 100-metrowym wodospadem

W Chinach, w mieście Guiyang w 2018 roku powstał 121-metrowy wieżowiec Liebian Mansion. Jednak ponad 100-metrowy wodospad na jego ścianie czyni go wyjątkowym. Jest jednym z najwyższych sztucznych wodospadów na świecie i jednocześnie największym sztucznym wodospadem w obszarze miejskim. 

Inwestorem przedsięwzięcia była chińska firma Guizhou Ludiya Property Management Co.. Postanowiła na ścianie wieżowca Liebian Mansion stworzyć wyjątkowy sztuczny wodospad. Ma on swój początek na 108 metrze 121-metrowego wieżowca, który znajduje się w centrum miasta. Budynek z wodospadem stał się wizytówką miasta, jednak jest on niezwykle drogi w utrzymaniu. Zaledwie godzina działania wodospadu kosztuje ponad 400 zł. Woda do niego używana to oczyszczona woda deszczowa lub z wodociągu, by nie zwiększać niepotrzebnie zużycia. Z powodu wysokich kosztów wodospad uruchamiany jest wyłącznie na specjalne okazje i na zaledwie 10 do 20 minut.

W rozmowie z Kanka News rzecznik prasowy firmy Cheng powiedział – „Nasz budynek ma czteropiętrowy podziemny system odprowadzania i doprowadzania wody, z którego jest pompowana i poddawana recyklingowi”.

Ciekawa jest również reakcja okolicznych mieszkańców, którzy dzwonili na służby alarmowe gdy zobaczyli rzekomy wyciek z wieżowca. Uznali, że doszło do awarii hydraulicznej i zgłaszali potężną awarię. Teraz jednak wodospad rozsławił miasto, które może pochwalić się niezwykłym osiągnięciem architektury.

Liebian Mansion Building, China, by Ludi Industry Group
Lieban Mansion, Liebian International Building, China, by Ludi Industry Group

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...