23.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSGeneration Park Y - nowa siedziba PZU - z kolejnym certyfikatem

Generation Park Y – nowa siedziba PZU – z kolejnym certyfikatem

Warszawski biurowiec Generation Park Y otrzymał certyfikat WELL Health-Safety Rating. To już dziesiąta inwestycja spółki biurowej Skanska w regionie CEE, która może pochwalić się takim wyróżnieniem. Certyfikat potwierdza, że powierzchnie biurowe w wieżowcu są w odpowiednio przygotowane i w pełni bezpieczne dla ich użytkowników.

Generation Park Y
Generation Park Y, fot. materiały prasowe

WELL Health-Safety Rating to proces certyfikacji dla nowych i powstających budynków, za który odpowiada International WELL Building Institute. Składa się on z dwóch głównych etapów – wstępnego przeglądu dokumentacji oraz końcowej weryfikacji. Certyfikat jury przyznaje powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa. Takich, które ograniczają ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i przyjaznych miejsc pracy. To bardzo ważne. Ponad połowa Polaków chciałaby przychodzić do biura codziennie lub przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Skanska.

Jak otrzymuje się certyfikat?

– Kryteria certyfikacji WELL Health-Safety Rating są niezwykle wymagające. Zdobycie tego wyróżnienia przez naszą dziesiątą już inwestycję, jest najlepszym potwierdzeniem, że powierzchnie realizowane przez Skanska są w pełni przygotowane na wyzwania związane z ciągle trwającą pandemią koronawirusa – mówi Rafał Stoparczyk, dyrektor projektu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Dodatkowo, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników naszych biur, opracowaliśmy rozwiązanie „Care for Life Office Concept”. W jeszcze pełniejszy sposób pozwala ono zadbać o zdrowie i komfort naszych najemców – dodaje Rafał Stoparczyk.

„Care for Life Office Concept” obejmuje rekomendacje i konsultacje w zakresie wdrażania bezpiecznych rozwiązań, ograniczających rozprzestrzenianie koronawirusa lub innych. Takich potencjalnie zakaźnych chorób w przyszłości. W koncepcie Skanska brane są pod uwagę cztery obszary: jakość powietrza, rozwiązania bezdotykowe, środki dystansu społecznego oraz zarządzanie budynkami.

Generation Park Y nową siedziba PZU

Nowa siedziba Grupy PZU to przede wszystkim inwestycja w pracowników. Cieszymy się, że Generation Park Y spełnia najwyższe standardy, jeśli chodzi o warunki, komfort i bezpieczeństwo pracy, co potwierdza certyfikat WELL Health-Safety Rating. Przyjazne środowisko wspierające dobrostan pracowników, ekologiczne rozwiązania oraz fakt, że z obiektu w pełni będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnościami, są dla nas niezwykle ważne. W ten sposób chcemy dać dobry przykład i promować rozwiązania ESG wśród naszych kontrahentów, klientów. A także partnerów społecznych oraz pracowników – mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie odpowiedzialna za obszar nieruchomości w Grupie PZU.

Generation Park Y
Generation Park Y, fot. materiały prasowe

Warszawski wysokościowiec Generation Park Y

Generation Park Y to najwyższy biurowiec Skanska w tej części Europy, wieńczący kompleks biurowy zlokalizowany przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Ten 140-metrowy budynek jest najbardziej zielonym wieżowcem w stolicy. Oferuje bezpieczne i zrównoważone powierzchnie biurowe oraz innowacyjne rozwiązania. Ubiega się o wymagający certyfikat WELL Core&Shell, weryfikujący budynek pod kątem wpływu na zdrowie i samopoczucie pracowników, a także o certyfikaty LEED na poziomie Platinum oraz Obiekt bez Barier. W ramach kompleksu Generation Park wykonawca położył chodnik z tzw. zielonego betonu, który dzięki swoim właściwościom katalitycznym redukuje poziom smogu. Z kolei w lobby wieżowca powstała ściana o powierzchni 330 mkw., złożona z ponad 6 tys. roślin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...