0.2 C
Warszawa
środa, 27 stycznia, 2021
Strona główna NEWS Grupa PZU wynajęła 47 000 mkw. w budynku Skanska

Grupa PZU wynajęła 47 000 mkw. w budynku Skanska

To największa umowa najmu w historii rynku biurowego w Polsce oraz historii Grupy Skanska na świecie. Grupa PZU wynajęła 47 000 mkw. powierzchni biurowej, handlowo-usługowej i magazynowej oraz 325 miejsc parkingowych. Wszystko to w Generation Park Y – najwyższym biurowcu szwedzkiej firmy na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Po podpisaniu umowy poziom najmu w budynku wynosi 98,5%. Grupa PZU przeniesie się do nowego biura w II kwartale 2022 roku. Będzie to siedziba główna ubezpieczyciela.

Wyjątkowy budynek w rękach PZU

Generation Park Y to 140-metrowy budynek, wieńczący kompleks biurowy Skanska powstający przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego. To najbardziej zielony wieżowiec w stolicy i jednocześnie najwyższy biurowiec Skanska w regionie CEE. Już za dwa lata zapełnią go specjaliści od finansów i ubezpieczeń z Grupy Kapitałowej PZU.

– Nowa centrala Grupy PZU to inwestycja w naszych pracowników. Dlatego tak ważne jest, że Generation Park Y spełnia najwyższe standardy, jeżeli chodzi o warunki, komfort i bezpieczeństwo pracy. Niemniej istotne są kwestie ekologiczne i to, że jest to obiekt bez barier. W pełni będą z niego mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Przeprowadzka to dla nas okazja do zbudowania przestrzeni przyjaznej pracownikom. Oraz ponadto ułatwiającej im funkcjonowanie wewnątrz organizacji – mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie odpowiedzialna za obszar nieruchomości w Grupie PZU.

Generation Park
fot. materiały prasowe

Projekt i siedziba ponadczasowa

– Generation Park to nasz flagowy projekt, który odzwierciedla podejście Skanska do tworzenia ponadczasowych, zdrowych i bezpiecznych przestrzeni do pracy. Nasz pierwszy biurowy wysokościowiec w tej części Europy oddamy w ręce jednej z największych firm ubezpieczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zielone rozwiązania budynkowe oraz środowisko wewnętrzne wspierające dobrostan pracowników były niezwykle ważnymi aspektami w rozmowach z Grupą PZU. Podpisaliśmy umowę z firmą, z którą łączą nas wspólne wartości – co cieszy nas podwójnie – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes spółki biurowej Skanska w CEE.

– Cieszymy się, że Grupa PZU zdecydowała się wynająć cały budynek wysokościowy z portfolio Skanska położony w sercu warszawskiego biznesowego city. Chciałbym jednocześnie pogratulować i podziękować wszystkim zaangażowanym w proces projektowania, budowy oraz negocjacji biznesowych, ponieważ wspólnie doprowadziliśmy do podpisania tej ważnej umowy. Jestem przekonany, że budynek będzie fantastycznie służył pracownikom PZU przez wiele lat – dodaje Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. wynajmu i sprzedaży w spółce biurowej Skanska w CEE.

Rondo Daszyńskiego nieustannie rośnie

Wieża Generation Park Y, która otrzyma adres Rondo Daszyńskiego 4, ma 38 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne. Znajdzie się w nich 187 miejsc na rowery oraz parking z 325 miejscami dla samochodów z gniazdkami do ładowania aut elektrycznych. W lobby budynku powstanie zielona ściana o powierzchni 330 mkw.. Dzięki przeszklonej elewacji, będzie ją można podziwiać również z zewnątrz. Na wysokości 127 metrów znajdzie się zielony taras z widokiem na centrum Warszawy. Będzie doskonałym miejscem do organizacji spotkań czy wydarzeń firmowych.

Zakończenie budowy Generation Park Y planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku. Prace wykończeniowe powierzchni najmu zostaną ukończone w drugim kwartale 2022 roku, kiedy to planowane jest przekazanie powierzchni grupie PZU. Wraz z ukończeniem inwestycji przeobrażeniu ulegnie teren pomiędzy biurowcami kompleksu Generation Park. Starannie zagospodarowana zielona przestrzeń oraz zadrzewiony plac podkreślą nowy wielkomiejski klimat Ronda Daszyńskiego. W ramach inwestycji powstanie również chodnik z „zielonego betonu”, oczyszczający powietrze ze smogu i spalin samochodowych.

Generation Park
fot. materiały prasowe

Generation Park Y powstaje zgodnie z wytycznymi najważniejszych certyfikatów przyznawanych powierzchniom biurowym. Po ukończeniu prac, budynek będzie ubiegał się o certyfikaty LEED na poziomie Platinum, Obiekt bez Barier, a także niezwykle wymagający WELL Core&Shell.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...