32.6 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaNEWSCentral Point oddany do użytkowania!

Central Point oddany do użytkowania!

Oficjalnie zakończyła się budowa Central Point. Flagowy projekt belgijskiego dewelopera Immobel otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Budynek zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy, na skrzyżowaniu dwóch linii metra.

Central Point oddany do użytkowania
Central Point oddany do użytkowania, fot. materiały prasowe

Nowy biurowiec znajduje się w ścisłym centrum Warszawy przy jednym z najważniejszych skrzyżowań. Budowę inwestor rozpoczął w kwietniu 2019 roku. U zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Ze względu na wyjątkowe położenie tuż nad miejscem przecięcia dwóch linii metra, sąsiedztwo licznych przystanków tramwajowych. Oraz autobusowych, a także bliskość Dworca Centralnego budynek zaliczany jest do najlepiej zlokalizowanych wieżowców w stolicy. Zarówno pracownicy, jak i klienci biznesowi będą mieli bardzo dogodne możliwości dojazdu komunikacją miejską do każdej części Warszawy.

Central Point oficjalnie ukończony

– Oficjalnie zakończyliśmy prace budowlane. Za nami dwa i pół roku intensywnej pracy. Projekt zamykamy zgodnie z założeniami co do terminu, z czego jestem bardzo dumny. W proces zaangażowanych było wielu wspaniałych ludzi, którzy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami, a tych, jak wiemy, w dobie pandemii napotykaliśmy sporo. W duchu zrównoważonego rozwoju, który jest integralną częścią strategii i wartości naszej firmy, udało nam się stworzyć wyjątkowe miejsce. Central Point ma wyznaczać nowe trendy, stawiając ludzi w centrum i tworząc przestrzeń sprzyjającą innowacjom oraz współpracy – mówi Richard Aboo, Dyrektor Zarządzający w Immobel Polska.

Budynek o powierzchni wynoszącej niemal 20 tys. mkw. został zaprojektowany przez pracownię Kazimierski i Ryba we współpracy z pracownią Arquitectonica. Powstał zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska, czego potwierdzeniem jest uzyskany certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Materiały z budowy zostały poddane recyklingowi w 95%. W środku również znajduje się wiele ekologicznych rozwiązań, stworzonych z myślą o wygodzie najemców. Takich jak np.: nowoczesne i energooszczędne systemy oświetleniowe, szybkobieżne windy, dostęp do światła dziennego prawie w 90% powierzchni. Czy przemyślana infrastruktura dla rowerzystów wraz ze stojakami rowerowymi, szatniami i prysznicami, punkty ładowania pojazdów elektrycznych oraz wiele innych. Oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych, do dyspozycji najemców Central Point są również zielone tarasy i przestronne, nowoczesne lobby. W kompleksie znajduje się także 80 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

Central Point oddany do użytkowania
Central Point oddany do użytkowania, fot. materiały prasowe

– Projektując Central Point, myśleliśmy przede wszystkim o współczesnych potrzebach biznesowych naszych potencjalnych najemców, które odpowiadałyby dynamicznie zmieniającym się trendom oraz o zachowaniu najwyższych standardów zdrowia i bezpieczeństwa. Zależało nam także na tym, aby przestrzeń, którą stworzymy, wspierała naszych klientów w realizacji strategicznych celów zrównoważonego rozwoju. Chcemy aktywnie angażować się w takie procesy, które dzisiaj mają szczególne znaczenie – mówi Richard Aboo.

Wyjątkowe miejsce w wyjątkowej lokalizacji

– Central Point to wyjątkowy budynek na biurowej mapie stolicy. Centralna lokalizacja tuż przy skrzyżowaniu dwóch linii metra i przystanków tramwajowych, bliskość terenów zielonych oraz licznych punktów gastronomicznych to tylko niektóre z licznych jego zalet.  Warto dodać także, że budynek został zaprojektowany w przemyślany sposób, gwarantujący możliwość tworzenia komfortowego środowiska pracy, zapewniający jego przyszłym użytkownikom maksymalny dostęp do naturalnego światła. Nie do przecenienia jest także fakt, że jest to obiekt odpowiadający na rosnące zapotrzebowanie ze strony najemców na zrównoważone budynki. Wszystko to sprawia, że Central Point jest po prostu wyjątkową propozycją na warszawskim rynku biurowym. – komentuje Marzena Zielonka, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL.

Sąsiedztwo Central Point jest niezwykłe, to połączenie historii z nowoczesnymi udogodnieniami, oferowanymi przez Warszawę. Wieżowiec znajduje się bezpośrednio obok zabytkowej warszawskiej wieży PAST-y, Pałacu Kultury i Nauki oraz w pobliżu Ogrodu Saskiego. W okolicy znajdziemy bardzo dużo restauracji, hoteli, kin, teatrów,  czy klubów – czyli, wszystko, co jest potrzebne.

– Już podczas tworzenia projektu wiedzieliśmy, że będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę na otoczenie Central Point, oddając mu należyty szacunek. Zawsze staramy się, aby nasze budynki dobrze wpisywały  się w otaczającą tkankę miejską, stając się jej integralną częścią. Chcemy, aby ludzie pracując tu, mieli pozytywne doświadczenia i czuli się dumni, że przebywają w jednej z najlepszych lokalizacji w mieście. Wierzę, że udało nam się to osiągnąć – dodaje Richard Aboo.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...