0.9 C
Warszawa
sobota, 6 marca, 2021
Strona główna NEWS Amorficzny wieżowiec w Nowym Jorku? Sarcostyle Tower

Amorficzny wieżowiec w Nowym Jorku? Sarcostyle Tower

Najnowszy projekt amorficznego wieżowca Sarcostyle Tower, który miałby stanąć w Nowym Jorku wzbudza wiele kontrowersji. Projekt powstał w pracowni Hayri Atak Architetural Design Studio. Zgodnie z planem, wieżowiec miałby powstać tuż nad East River. Zmieniłby on zdecydowanie panoramę Nowego Jorku.

Nowy Jork z wieżowcem Sarcostyle Tower
Nowy Jork z nowym wieżowcem, fot. hayriatak.com

Nieregularna bryła Sarcostyle Tower

Nieregularny kształt wieżowca wyróżnia się spośród innych wieżowców miasta. Projekt budynku jest inspirowany biologicznymi koncepcjami, w tym anatomią i komórkami, które nadają projektowi organicznej wrażliwości w gęstej przestrzeni miejskiej. Planowana wysokość wieżowca to 210-metrów.

Projektując wieżowiec, biuro projektowe Hayri Atak połączyło różne elementy architektury w falistą strukturę, która wydaje się zwijać się w siebie. Tworzy to w jego wnętrzu serię luk, które nadają projektowi wrażenie niezwykłej przejrzystości. Pozwala to także na różne interpretacje budynku w zależności od tego, z jakiej perspektywy go oglądamy. Właśnie w ten sposób wieżowiec Sarcostyle Tower ma wtopić się w otoczenie.

Panorama Nowego Jorku
Panorama Nowego Jorku, fot. hayriatak.com

Nowojorski hotel z polskim wkładem

Ponadto, na nowojorskim Manhattanie powstanie hotel sieci AC by Marriott. Będzie on stworzony ze 168 modułów wyprodukowanych przez firmę DMDmodular z podkrakowskiej Skawiny. Firma wysłała już za ocean transport pierwszych komponentów. Najwyższy na świecie hotel modułowy powstanie dzięki polskiemu wkładowi.

Nowy wieżowiec na tle innych budynków, fot. hayriatak.com

Sarcostyle Tower, fot. hayriatak.com

Nowy Jork z wieżowcem Sarcostyle Tower
Nowy Jork z nowym wieżowcem, fot. hayriatak.com

źródło: designboom.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...