29.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSNajwyższy hotel modułowy na świecie stanie w Nowym Jorku dzięki polskiej firmie

Najwyższy hotel modułowy na świecie stanie w Nowym Jorku dzięki polskiej firmie

Na nowojorskim Manhattanie powstanie hotel sieci AC by Marriott. Będzie on stworzony ze 168 modułów wyprodukowanych przez firmę DMDmodular z podkrakowskiej Skawiny. Firma wysłała już za ocean transport pierwszych komponentów. Najwyższy na świecie hotel modułowy powstanie dzięki polskiemu wkładowi.

Hotel modułowy
Fot. mat. DMDmodular

Ze Skawiny do Nowego Jorku

Od czwartego piętra wzwyż konstrukcja hotelu sieci AC by Marriott inwestor złoży z gotowych modułów wyprodukowanych przez DMDmodular. Każdy moduł to pokój hotelowy w pełni wyposażony w meble i wszystkie instalacje.

– Nowojorski hotel wyprodukowano w Skawinie pod Krakowem. Pozwoliła na to technologia modułowa, która nie tylko skraca o połowę czas budowy, lecz także znacznie redukuje koszty inwestycji- stwierdziła dr Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes i dyrektor zarządzająca DMDmodular.

Proces dostarczenia do Nowego Jorku 168 modułów hotelowych już się rozpoczął i jak poinformowano, przebiega zgodnie z planem. Koszt budowy opisywanego hotelu modułowego wyniesie łącznie około 70 mln dolarów. Ta kwota uwzględnia część konwencjonalną oraz modułową.

Projekt z polskim wkładem, najwyższy hotel modułowy

Projekt architektoniczny został przygotowany przez Danny’ego Forstera z nowojorskiej pracowni Danny Forster & Architecture. Rolę generalnego wykonawcy pełni nowojorska firma Skystone Group. Z modułów DMDmodular powstanie 21 pięter 26-kondygnacyjnego wieżowca, a ich montaż potrwa 21 tygodni.

– Dzięki naszej technologii możemy dostarczyć wysokiej jakości obiekty do każdego miejsca na świecie. To przełom w inżynierii budowlanej i cieszę się, że wyznaczmy nowe trendy i dobre kierunki zmian w budownictwie- powiedziała dr Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes DMDmodular.

DMDmodular szacuje, że w ciągu kolejnych kilku lat wartość rynku modułowego w Polsce przekroczy 1 proc. wartości całego rynku budowlanego, czyli około 700 mln zł.
Ten potencjał, jak podano w komunikacie, wydaje się jeszcze większy, kiedy porównamy Polskę do np. Wielkiej Brytanii, gdzie wynosi on 8 proc., a w USA zbliża się do 5 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...