7.2 C
Warszawa
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaNEWSX edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w randze Mistrzostw Europy!

X edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w randze Mistrzostw Europy!

Już 21 maja do warszawskiego biurowca ponownie zawitają najlepsi biegacze po schodach z Polski i Europy. Bieg Na Szczyt Rondo 1 powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, a zawody będą miały rangę Mistrzostw Europy. Jubileuszowa, X edycja wydarzenia tradycyjnie wesprze SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Bieg na szczyt Rondo 1 - wkrótce X edycja.
Bieg na szczyt Rondo 1 – wkrótce X edycja., (c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
www.sportografia.pl; www.sportevolution.pl

38 pięter i 142 metry w pionie – takie zadanie czeka na każdego, kto 21 maja br. postanowi zmierzyć się z trasą biegu wiodącą po klatce schodowej biurowca. W dotychczasowych 9 edycjach wydarzenia chętnych zawsze było więcej niż dostępnych miejsc.

Możemy śmiało powiedzieć, że Bieg Na Szczyt Rondo 1 uzyskał status imprezy kultowej, do udziału w której wielu zawodników wraca każdego roku – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów. – Tym bardziej cieszy nas, że po pandemicznych zawirowaniach biegacze ponownie pojawią się w gościnnych progach biurowca Rondo 1 – dodaje.

Bieg po… schodach!

Wizerunek najbardziej prestiżowego biegu po schodach w Polsce budowano przez wiele lat, co roku goszcząc najlepszych specjalistów towerrunningu na świecie, na czele z Piotrem Łobodzińskim -mistrzem świata i wielokrotnym zdobywcą Towerrunning World Cup, który swoją karierę na schodach rozpoczął od… pierwszej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1.

Rywalizacji na najwyższym poziomie można spodziewać się też w tym roku. Wieżowiec będzie bowiem –  drugi raz w swojej historii – gospodarzem Towerrunning European Championships, czyli mistrzostw Starego Kontynentu. Poprzednim razem zawody miały taką rangę w 2016 roku.

Pomoc przez zabawę

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jednak coś więcej, niż tylko rywalizacja sportowa. Od pierwszej edycji imprezy w 2011 roku, wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku cały przychód z opłat startowych. W tym roku zebrane środki będą tym bardziej potrzebne, że do Kraśnika zawitała w ostatnich tygodniach liczna grupa dzieci i ich opiekunów z Ukrainy. Kompleks angażuje się w szereg aktywności w zakresie wsparcia fundacji i stowarzyszeń. Tegoroczna edycja to także czas bliskiej współpracy z najemcami kompleksu.  Dzięki temu pomoc dla ludności ukraińskiej będzie celowa, zapewniając najistotniejsze elementy. Chcąc aktywnie wspomóc SOS Wioski Dziecięce, Rondo 1 przekaże dodatkowe środki pieniężne na wsparcie najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie, którego moc drzemie nie tylko w wysiłku fizycznym wszystkich partycypujących, ale i w zaangażowaniu szeroko rozumianego biznesu. Od lat stanowi wsparcie dla instytucji sprawujacych opiekę nad dziećmi oraz ich opiekunami. Cieszymy się, że realizując to jubileuszowe wydarzenie, możemy znów razem stanąć w motywującej do niesienia pomocy rywalizacji.  – dodaje Sylwia Wiszowata-Łazarz, Associate Director w pionie marketingu, międzynarodowej firmy zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.

Bieg na szczyt Rondo 1 - wkrótce X edycja.
Bieg na szczyt Rondo 1 – wkrótce X edycja., (c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
www.sportografia.pl; www.sportevolution.pl

Rejestracja do startu zostanie uruchomiona 28 marca w portalu SlotMarket.pl. Więcej informacji pojawi się już niebawem na przebudowywanej obecnie stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl.

Patronami medialnymi X. edycji Biegu na Szczyt Rondo 1 są Eurobuild CEE oraz biegowe.pl


Fakty i liczby dot. Biegu Na Szczyt RONDO 1

Ranga:

Impreza ma rangę Towerrunning European Championships 2022.

Trasa biegu:

  • bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
  • przewyższenie: 142 metry
  • klatka lewoskrętna
  • liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
  • liczba nawrotów: 76

 

RONDO 1

To jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża została oddana do użytku w 2006 roku. Znajduje się ona w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej. Przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Wieżowiec oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011″. Oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...