4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaNEWSRoma Tower z inwestorem? Nowy wieżowiec w Warszawie

Roma Tower z inwestorem? Nowy wieżowiec w Warszawie

BBI Development wspólnie z Archidiecezją Warszawską, z którą zawiązał spółkę celową PW do realizacji Roma Tower zawarły z inwestorem branżowym list intencyjny wyrażający wolę obu stron do prowadzenia negocjacji zmierzających do zawarcia przyszłej umowy inwestycyjnej dotyczącej dalszej realizacji projektu.

„Strony listu postanowiły prowadzić w dobrej wierze negocjacje w celu uzgodnienia postanowień ewentualnej, przyszłej umowy inwestycyjnej.” – poinformowała BBI Development w swoim komunikacie.

Roma Tower
Nowy wieżowiec w Warszawie, fot. materiały prasowe

Roma Tower – plany Archidiecezji

Plany dotyczą zbiegu ulicy Nowogrodzkiej i Emilii Plater. To tam archidiecezja warszawska w porozumieniu z firmą BBI Development planuje od lat budować 170-metrowy wieżowiec. Jak czytamy na stronie inwestora, wieżowiec jest projektem developerskim realizowanym wspólnie z Archidiecezją Warszawską. Poza doskonałą lokalizacją, w samym centrum Warszawy u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej. Inwestycję wyróżnia niezwykły projekt, wykonany przez Juvenes-Projekt oraz najwyższa jakość architektoniczna. To według planów 170-metrowy wieżowiec, który ma powstać obok zabytkowych budynków.

Roma Tower, a obok zabytkowy kościół?
Nowy wieżowiec, a obok zabytkowy kościół?, fot. materiały inwestora
Zachód Słońca przy Roma Tower
Zachód Słońca przy Roma Tower, fot. materiały prasowe

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...