2.6 C
Warszawa
środa, 14 kwietnia, 2021
Strona główna NEWS Kościół z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie w rejestrze zabytków, a obok stanie...

Kościół z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie w rejestrze zabytków, a obok stanie wieżowiec

Kościół i plebania znajdująca się przy ul. Nowogrodzkiej 51 w Warszawie trafiły do rejestru zabytków. O ten wpis wnioskowała sama archidiecezja warszawska, która wraz z BBI Development chce obok wybudować wieżowiec. Roma Tower to według planów 170-metrowy wieżowiec, który ma powstać obok zabytkowych budynków. 

Roma Tower, a obok zabytkowy kościół?
Roma Tower, a obok zabytkowy kościół?, fot. materiały inwestora

Jak poinformował mazowiecki konserwator zabytków Jakub Lewicki, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do rejestru zabytków został wpisany budynek kościoła świętych Piotra i Pawła przy Nowogrodzkiej 51. Wraz z nim ochroną konserwatorską objął także ogrodzenie posesji i fragment muru z reliktem dawnej kostnicy, i stacjami Drogi Krzyżowej oraz historyczny teren dawnego Cmentarza Świętokrzyskiego i Parafii św. Barbary. Wpis dotyczy terenu w granicach wspomnianego ogrodzenia. Ponadto podkreślił on, że przesłankami do jej podjęcia były „zachowane wartości artystyczne, historyczne i naukowe obiektu”, a postępowanie przeprowadzone zostało na wniosek Archidiecezji Warszawskiej.

Roma Tower
Roma Tower, fot. materiały inwestora

Roma Tower, a obok kościół

Plany dotyczą zbiegu ulicy Nowogrodzkiej i Emilii Plater. To tam archidiecezja warszawska w porozumieniu z firmą BBI Development planuje od lat budować 170-metrowy wieżowiec. Jak czytamy na stronie inwestora, Roma Tower jest projektem developerskim realizowanym wspólnie z Archidiecezją Warszawską. Poza doskonałą lokalizacją, w samym centrum Warszawy u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej, inwestycję wyróżnia niezwykły projekt, wykonany przez Juvenes-Projekt oraz najwyższa jakość architektoniczna.

źródło: tvn24.pl

Roma Tower
Roma Tower, fot. materiały inwestora

Zachód Słońca przy Roma Tower
Zachód Słońca przy Roma Tower, fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...