4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaNEWSWieża SkySAWA ma już 100 metrów!

Wieża SkySAWA ma już 100 metrów!

Wieża kompleksu SkySAWA przy Rondzie ONZ w Warszawie osiągnęła wysokość 100 metrów. Z tej okazji inwestor Polski Holding Nieruchomości pokazał na swoich kanałach social media wyjątkowe zdjęcia wieżowca.

SkySAWA ma 100 metrów
SkySAWA ma 100 metrów, fot. facebook.com/GrupaPHN

Docelowo wieża ma mieć 155 metrów wysokości, a inwestor dzięki specjalnym modułom ma niezwykłe tempo budowy. W ten sposób wieżowiec osiągnał pułap 30 piętra. PHN zapowiada, że nie zwalnia i pnie się dalej w górę.

SkySAWA ma 100 metrów
SkySAWA ma 100 metrów, fot. facebook.com/GrupaPHN

Metrem do SkySAWA

W połowie kwietnia ukończone zostały prace konstrukcyjne związane z budową podziemnego przejścia łączącego kompleks biurowo-handlowy SKYSAWA ze stacją metra Rondo ONZ. Tunel, który wykonawcy przebili w ostatnich dniach do istniejącego korytarza metra, inwestor poprowadził pod chodnikiem u zbiegu ul. Świętokrzyskiej z al. Jana Pawła II.

SKYSAWA jest  jednym z nielicznych budynków biurowych w Warszawie, z którego będzie można przejść do stacji metra bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Prace związane z budową bezpośredniego, podziemnego przejścia z kompleksu do stacji metra są już tak zaawansowane, że wkrótce będziemy mogli zobaczyć jego wnętrze nie tylko na wizualizacjach. Łącznik oraz sklepy i punkty handlowo-usługowe ulokowane w podziemiu kompleksu udostępnimy mieszkańcom miasta wraz z oddaniem do użytkowania pierwszego budynku – powiedział Tomasz Górnicki, Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

O inwestycji 

SKYSAWA to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 34 550 mkw., którego budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca 2019 r. Kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum stolicy. To jest -tuż obok Ronda ONZ, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II. SKYSAWA jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie będzie mieć bezpośrednie połącznie ze stacją metra. Obiekt posiada certyfikat BREEAM Interim na najwyższym poziomie Outstanding. Zgodnie z harmonogramem budynek A inwestycji liczący około 9.880 mkw. ma być gotowy w trzecim kwartale 2021 r.. Zaś zakończenie budowy budynku B – wieży liczącej 155 m wysokości zaplanowano na trzeci kwartał 2022 r. Inwestorem kompleksu SKYSAWA jest Polski Holding Nieruchomości. Za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum firm PORR, TKT engineering i ELIN. Nadzór inwestorski nad budową sprawuje polski oddział międzynarodowej grupy konsultantów – Gleeds Polska.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...