27.7 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaNEWSWiecha już na Varso Tower

Wiecha już na Varso Tower

Od wczoraj od godziny 19.00 na warszawskim Varso Tower – najwyższym wieżowcu w Unii Europejskiej znajduje się wiecha. To symbol zakończenia prac konstrukcyjnych, teraz rozpocznie się wykańczanie projektu.

Symboliczna wiecha na Varso Tower
Symboliczna wiecha na Varso Tower, fot. facebook.com/hbreavisPL/

Mimo niekorzystnej pogody, wiecha na Varso Tower została wciągnięta wczorajszym wieczorem. Wysokość budynku do dachu do aż 230 metrów. Wydarzenie wraz z niezwykłą iluminacją świetlną na fasadzie i dachu budynku było transmitowane na żywo – zapis z wydarzenia możecie zobaczyć tutaj. Wraz z wiechą na dachu wieżowca pojawiła się neonowa syrenka – symbol Warszawy. Towarzyszyli jej przedstawiciele Urzędu Miasta Stołeczne Warszawa. Niezwykłymi ujęciami z wydarzenia podzielił się inwestor budynku HB Reavis na swoich kanałach social media. Zobaczcie je i u nas!

Świecąca wiecha
Świecąca wiecha, fot. fot. facebook.com/hbreavisPL/
Fasada budynku z iluminacją
fot. facebook.com/hbreavisPL/
Symboliczna wiecha na Varso Tower
Symboliczna wiecha na Varso Tower, fot. facebook.com/hbreavisPL/

O wieżowcu Varso Tower

Wieżowiec będący częścią kompleksu Varso Place. Budynek tym samym pobił rekord. Położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Teraz, jest także najwyższym wieżowcem w UE z zamontowaną iglicą. Ten sukces oznacza, że Varso Tower oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy. Czyli Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry). Dotyczy to także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

Pomimo swojej skali, wieżowiec to jeden z najbardziej zielonych budynków w Polsce. Dzięki rozwiązaniom sprzyjającym oszczędzaniu energii i wody, a także promocji zrównoważonego transportu, wieżowiec może pochwalić się certyfikatem proekologicznym BREEAM z najwyższą możliwą oceną „Outstanding”, jak również pierwszym w Europie precertyfikatem WELL Core & Shell oceniającym jego wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi.

Dwa tarasy widokowe – jedne z najwyższych w Europie – znajdą się na wysokości 205 metrów oraz 230 metrów. Czyli nawet dwukrotnie wyżej niż taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Na piętrach od 46. do 48. inwestor otworzy również restauracja z widokiem na Warszawę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...