29.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSTransmisja na żywo z Varso Tower! Pokaz multimedialny.

Transmisja na żywo z Varso Tower! Pokaz multimedialny.

Jak pisaliśmy ostatnio, inwestor najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej przygotował dla wszystkich fanów architektury niespodziankę. Już dziś, 11 marca o godzinie 17.00 na fasadzie oraz dachu wieżowca pojawią się specjalne efekty świetlne. Ponadto, o 19.00 nastąpi punkt kulminacyjny. Na dach Varso Tower zostanie wciągnięta symboliczna wiecha. Transmisję z wydarzenia od godziny 19.00 można śledzić online także u nas – serdecznie zapraszamy!

O wieżowcu Varso Tower

Wieżowiec będący częścią kompleksu Varso Place. Budynek tym samym pobił rekord. Położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Teraz, jest także najwyższym wieżowcem w UE z zamontowaną iglicą. Ten sukces oznacza, że Varso Tower oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy. Czyli Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry). Dotyczy to także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

Pomimo swojej skali, wieżowiec to jeden z najbardziej zielonych budynków w Polsce. Dzięki rozwiązaniom sprzyjającym oszczędzaniu energii i wody, a także promocji zrównoważonego transportu, wieżowiec może pochwalić się certyfikatem proekologicznym BREEAM z najwyższą możliwą oceną „Outstanding”, jak również pierwszym w Europie precertyfikatem WELL Core & Shell oceniającym jego wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi.

Dwa tarasy widokowe – jedne z najwyższych w Europie – znajdą się na wysokości 205 metrów oraz 230 metrów. Czyli nawet dwukrotnie wyżej niż taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Na piętrach od 46. do 48. inwestor otworzy również restauracja z widokiem na Warszawę.

2 KOMENTARZE

  1. Wydarzenie godne uwagi, ale dobrze by bylo, aby mówiący wiedział, że to jest WIECHA, a nie WIECH. Rażą takie zaniedbania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...