5.4 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSWbiegnij na Varso Tower i odkryj widok zapierający dech w piersiach

Wbiegnij na Varso Tower i odkryj widok zapierający dech w piersiach

Już 8 października br. odbędą się zawody Wbiegnij na Varso Tower, czyli bieg po schodach na dach jednego z nowych symboli Warszawy. Zawodnicy będą mieli do pokonania blisko 1 400 schodów prowadzących na 53 piętro wieżowca. Meta znajdzie się na wysokości 230 metrów. To aż dwukrotnie wyżej niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki.

To prawdziwa gratka dla biegaczy i miłośników sportowej aktywności.  Zawitają oni po raz pierwszy w gościnnych progach nowego najwyższego wieżowca w Polsce. Uczestnicy Wbiegnij na Varso Tower będą mieli okazję podziwiać imponującą panoramę miasta z jego tarasów widokowych jeszcze zanim zostaną otwarte dla turystów. Stopień trudności biegów po schodach jest zawsze wysoki, lecz organizatorzy zachęcają do udziału także szczytnym celem wydarzenia.

W zależności od liczby zgłoszonych zawodników, przekażemy określoną kwotę na rzecz działań pomocowych dla osób poszkodowanych na skutek wojny w Ukrainie prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną. Przy 250 uczestnikach do organizacji trafi 10 tysięcy złotych. Jeśli wypełniony zostanie limit 500 chętnych, przekazana na cel charytatywny kwota urośnie do 20 tysięcy złotych.

Szczegóły biegu

Pierwsze 250 pakietów startowych będzie dostępnych w cenie 60 zł. Każdy uczestnik imprezy otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę, medal i wodę na mecie oraz numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Rejestracja osób zainteresowanych startem w zawodach trwa od 22 sierpnia na stronie: www.wbiegnijnavarso.pl.

Sponsorem wydarzenia jest kancelaria CMS, która w najbliższych miesiącach przeprowadzi się do swojego nowego biura w Varso Tower. W gronie partnerów wydarzenia znajdują się również Red BullNYX Hotel Warsaw oraz CIC Warsaw.

O Varso Tower

Varso Tower to część zrealizowanego przez HB Reavis wielofunkcyjnego miejsca. W jego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Cała inwestycji zmieniła niegdyś zaniedbany teren w atrakcyjny fragment miasta, a ważną jej częścią jest zieleń. Kilkadziesiąt drzew zasadzono przed budynkiem, na jego szczycie oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Mierzące 310 metrów wraz z iglicą Varso Tower zdominowało już ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Bijący rekordy wieżowiec stanie się teraz areną rywalizacji o medale. Będzie jednocześnie wyzwaniem wymagającym nawet dla najlepszych specjalistów tej młodej dyscypliny sportu. Ich wynik będzie zaliczony do klasyfikacji Towerrunning Tour 2022 organizowanej przez Towerrunning World Association w słynnych drapaczach chmur, takich jak m.in. Empire State Building, Taipei 101 czy Wieża Eiffla.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...