Zielone lobby w Varso Tower
Wysokie drzewa gatunku bucida buseras, zwanego „shady lady” lub „czarną oliwką”, zapuszczają już od jakiegoś czasu korzenie w przeszkolonym lobby Varso Tower. Zielony zagajnik stworzył wyjątkowy klimat wewnątrz biurowca, który będą mogli podziwiać bywalcy wieżowca oraz goście odwiedzający taras widokowy na jego szczycie.
Dwanaście wysokich drzew, które zostały zasadzone w holu wieżowca to wyjątkowy projekt, którego początki sięgają 2015 r. Wtedy właśnie projektanci zieleni zaproponowali egzotyczny drobnolistny gatunek bucida buseras, który doskonale wkomponowuje się w przestronne lobby Varso Tower. „Czarna oliwka” lub inaczej „tajemnicza dama” („shady lady”), która rdzennie porasta Meksyk, Amerykę Środkową, Florydę i Karaiby od teraz będzie zachwycać również pracowników i gości najwyższego wieżowca w Warszawie.
Zielone lobby prowadzi na taras widokowy
Wśród drzew będzie mógł odpocząć każdy, ponieważ znajdują się w ogólnodostępnej części wieżowca, w której usytuowane są m.in. windy prowadzące na tarasy widokowe oraz do restauracji na szczycie budynku. Można tu będzie swobodnie wejść zarówno od ulicy Chmielnej, jak i od alei Jana Pawła II.
O wieżowcu Varso Tower
Zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners wieżowiec mierzy 230 metrów do dachu, a wraz z iglicą aż 310 metrów. Jest obecnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Zakończenie budowy planowane jest w 2022 roku. Większość budynku pokrywa już szklana elewacja, a we wnętrzu trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Na wysokości 205 metrów zasadzono niedawno 16 drzew, dzięki którym taras widokowy wieżowca stanie się podniebnym ogrodem.
Varso Tower to część wielofunkcyjnego Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. Inwestycję inwestor zlokalizował w centrum Warszawy. Tuż przy Dworcu Centralnym, dzięki czemu pracownicy i goście budynków mogą łatwo korzystać z transportu publicznego.
W poszukiwaniu nowego biura najemcę wspierali eksperci JLL, a za projekt biura odpowiada pracownia Trzop Architekci. Firma DECISIVE Szmigiel Papros Gregorczyk zapewniła nam doradztwo prawne w negocjacjach.
Budynek tym samym pobił rekord. Położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Teraz, jest także najwyższym wieżowcem w UE z zamontowaną iglicą. Ten sukces oznacza, że wieżowiec oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy. Czyli Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry). Dotyczy to także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).