15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSWarta Tower zmienia nie tylko nazwę, ale i wnętrze

Warta Tower zmienia nie tylko nazwę, ale i wnętrze

Dawna Warta Tower – biurowiec przy ul. Chmielnej 85/87 – to kolejny warszawski biurowiec, którego wynajmem zajmą się eksperci Colliers, wiodącej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie budynek jest w fazie rewitalizacji. Trwają prace nad projektem, w ramach których nieruchomość zostanie wyposażona w najnowsze technologie i rozwiązania proekologiczne. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do odnowionego biurowca już w I kwartale 2025 roku.

Warta Tower sprzedany
Warta Tower sprzedany, fot. materiały prasowe

Poza doskonałą lokalizacją – przy ul. Chmielnej 85/87, czyli w Centralnym Obszarze Biznesu w Warszawie – budynek posiada wiele atutów. Odpowiadają one na dzisiejsze oczekiwania i potrzeby najemców. M.in. atrakcyjne powierzchnie wspólne, dużą przestrzeń usługowo-handlową, zielone dziedzińce oraz bardzo dużą liczbę miejsc parkingowych (542). Po modernizacji pakiet ten wykonawca wzbogaci o najnowsze technologie. A te pozwolą spełnić wymogi ESG oraz podniosą komfort i zbudują pozytywne doświadczenia użytkowników i gości przebywających w budynku.

Jako Colliers mamy doświadczenie w komercjalizacji zarówno nowych budynków, jak i tych, które trafiły na rynek po rewitalizacji. W tym drugim przypadku, znajomość trendów i najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku jest kluczowa, aby na nowo zbudować konkurencyjność nieruchomości. Modernizacja budynku znanego dawniej jako Warta Tower będzie opierać na wymogach ESG, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu, zarówno w oczach najemców, jak i potencjalnych inwestorów. Po przeprowadzonych zmianach biurowiec będzie spełniać wymogi najbardziej wymagających certyfikatów ekologicznych i technologicznych. Cieszymy się, że nasza wiedza na temat rynku nieruchomości komercyjnych przekonała właściciela budynku do powierzenia nam zadania skomercjalizowania tej wyjątkowej przestrzeni – mówi Izabela Kapil, Dyrektorka w Dziale Powierzchni Biurowych, Pion Reprezentacji Właściciela, Colliers.

Wzrost potencjału

Budynek znany jako dawna Warta Tower to 21-piętrowy wieżowiec o powierzchni 33 700 mkw. Nieruchomość składa się z części wieżowej oraz podium, które obsługiwane jest przez 4 dodatkowe recepcje. Tego typu rozwiązanie daje ogromne możliwości dla najemców poszukujących swojego własnego lobby. Obecnie właściciel całkowicie wyłączył budynek z użytku w celu przeprowadzenia modernizacji i rebrandingu. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych środowiskiem wewnątrz będzie sterować aplikacja budynkowa. Dodatkowo najemcy będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań zapewniających dostęp do różnych części budynku, między innymi nowoczesnych wind czy smartparkingu. Inwestor zaplanował także rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu z użytkowania powierzchni biurowej.

Projekt modernizacji zakłada także renowację zielonych dziedzińców – dodanie małej architektury i zaprojektowanie nowoczesnych i atrakcyjnych stref relaksu. Przemianę przejdzie również część handlowo-usługowa, która zaoferuje usługi zgodne z oczekiwaniami najemców i lokalnej społeczności.

W ramach rebrandingu budynek otrzyma nową nazwę i oprawę marketingową, spójną z nowoczesnym i proekologicznym charakterem obiektu.

Rewitalizacja w poszanowaniu historii

Rewitalizacja budynku oparta jest przede wszystkim na poszanowaniu zastałej architektury oraz materiałów, których użyto przy budowie. To, na czym zależy inwestorowi to podkreślenie stylu Art Deco, przy jednoczesnym odświeżeniu wizerunku nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że dostarczony przez nas produkt będzie spełniał wszystkie wymagania rynku, a dodatkowo zaoferuje komfortową powierzchnię biurową w jednym z najbardziej charakterystycznych budynków na mapie Warszawy. Bardzo cieszymy się ze współpracy z ekspertami z firmy Colliers. Ich wiedza i ogromne doświadczenie rynkowe usprawnią proces komercjalizacji – dodaje Agnieszka Węgrzyńska, Senior Leasing Manager w Cornerstone Investment Management.

Rewitalizacja i komercjalizacja tak ciekawego budynku, który ma swoją historię w Warszawie, to wyjątkowy projekt. Wprowadzone zmiany znacząco podniosą prestiż obiektu i zwiększą jego konkurencyjność. Dzięki zastosowaniu nowych technologii i rozwiązań z zakresu ESG będziemy mogli zabiegać o międzynarodowe firmy, które w pierwszej kolejności kierują swoją uwagę ku nowo powstającym biurowcom. Jestem przekonany, że działania te przyniosą efekt i ten szeroko rozpoznawalny budynek szybko zapełni się najemcami – podkreśla Przemysław Błaszkiewicz, Associate Director w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...